Fudbal Sport

Siti rutinski do bodova, Mitrović ni na klupi

Fudbaleri Sitija nastavljaju pobjednički niz. U prvom susretu 32. kola Premijer lige “građani” su kao gosti savladali Fulam rezultatom 2:0.

Bio je to 25. ligaški trijumf izabranika Pepa Gvardiola u ovoj sezoni, ostvaren je veoma lako, golovima u prvom poluvremenu.

21.00 Arsenal – Njukasl

Treba reći da posle dužeg vremena u timu Fulama nije bilo reprezentativca Srbije, Aleksandra Mitrovića. On je sa sinom sedeo u loži i to mu je bio prvi meč ove sezone koji je propustio.

Mitrović je rovit došao i na reprezentativce obaveze, žalio se na lakšu povredu mišića, i očigledno je da se još ne oseća najbolje, što objašnjava njegovo odsustvo sa terena u današnjem susretu.

Inače, Siti je već na početku susreta stavio do znanja da je stigao u London po bodove i već u petom minutu posle presinga na polovini protivnika i greške odbrane domaćina, Bernardo Silva je preciznim udarcem sa 18 metara pogodio desni donji ugao.

Mančester siti je nastavio sa napadima i sav posao oko pobede završili su u 27. minutu. Usledila je greška Karnija na desnoj strani, Serhio Aguero je uzeo loptu i posle prodora iskosa sa desne strane poslao je loptu u mrežu.

Bio je to njegov 19. gol u ovoj sezoni Premijer lige i ukupno 29. u ovoj sezoni u svim takmičenjima.