PAO osmi put zaredom bez pobjede u Barseloni, Bajern bolji od Armanija, Šok za CSKA, Kol spasio Budućnost

Objavljeno: 12.1.2019.

Košarkaši Barselone pobedili su Panatinakos sa 79:68 utakmici 18. kola Evrolige.

Barselona je u Blaugrani bila bolja od Grka i po osmi put zaredom pobedila PAO na domaćem terenu.

Panatinaikos je potvrdio to da je “domaćinska” ekipa i zabeležio je i sedmi poraz u nizu na gostovanjima.

Tim Svetislava Pešića do pobede je predvodio Toma Ertel sa 23 poena, dok je 14 postigao Kevin Serafan.

U ekipi Panatinaikosa Janis Papapetru sa 17 poena, četiri ukradene lopte, tri skoka i dve asistencije.

Barselona se zauzima šesto mesto sa 11 pobeda i sedam poraza, dok je PAO 10. sa skorom 8/10.

Košarkaši Bajerna iz Minhena pobedili su Armani iz Milana rezultatom 93:87 u 18. kolu Evrolige rezultatom.

Bajern je preuzeo kontrolu nad utakmicom tokom druge četvrtine i nije dopuštao gostima da ni u jednom trenutku do kraja meča pomisle da mogu da ozbiljnije ugroze Bavarce.

Prednost tima iz Minhena je iznosila i 14 poena u pojedinim trenucima meča, a gosti su najbliži egalu bili početkom treće deonice kada su došli na -4.

Od velikog broja srpskih košarkaša na ovom meču najviše se istakao Stefan Jović. Bivši plejmejker Crvene zvezde postigao je 14 poena uz po dva skoka i ukradene lopte. Pored njega, Vladimir Lučić postigao je sedam, a Nemanja Dangubić dva poena.

Najefikasniji bili su Maoda Lo i Nihad Đedović sa 18, dok je Peteri Koponen meč završio sa 14 poena.

Na drugoj strani istakao se Majk Džejms sa 29 poena i pet asistencija. Arturas Gudaitis ubacio je 18 poena i deset skokova, dok je Vladimir Micov imao sedam poena uz šut za tri poena od 0/7. Nemanja Nedović nije igrao.

Baskonija je deklasirala Gran Kanariju na domaćem terenu. Oni su ostvarili pobedu od 83:66, iako nije izgledalo da će domaćin doći do tako lake pobede.

Gosti sa Kanarskih ostrva imali su prednost od tri poena na poluvremenu, ali su u narednih 20 minuta postigli samo 24 poena i zabeležili veoma ubedljiv poraz.

Bolji od ostalih kod Baskonije bili su Marselinjo Uertas sa 24 i Vensan Poarije sa 20 poena. Ilmane Diop je dodao 13, uz dabl-dabl od deset skokova.

Tri igrača bila su dvocifrena kod Granke, Ondrej Balvin je imao 16, Julis Baes 12, a Markus Erikson 11 poena.

Košarkaši CSKA iz Moskve poraženi su na domaćem terenu sa 93:76 u 18. kolu Evrolige od Makabija iz Tel Aviva.

CSKA je porazom pretrpeo prvi poraz na domaćem terenu u Evroligi još od novembra 2017. godine, kada je poražen od Fenerbahčea posle produžetaka.

U međuvremenu u zvaničnim mečevima Moskovljani su na domaćem parketu izgubili još samo jedanput, u VTB ligi od Lokomtive Kubanj, takođe prošle sezone.

Moskovljani su odigrali jako loše u drugoj četvrtini i na poluvreme otišli sa zaostatkom, ali su ga nadoknadili u trećem kvartalu i u poslednjih deset minuta ušli sa minusom od samo dva poena.

Malo ko je očekivao da Makabi dođe do pobede u tim trenucima, a niko nije ono što se desilo – ekipa iz Tel Aviva posramila je Moskovljane i nanela im jedan od najubedljivih poraza u Rusiji u skorijoj istoriji.

U Makabiju nije niko “iskočio”, već je pobeda bila timska. Jovel Zusman je postigao 15 poena i imao šest skokova, Džoni O’Brajant dodao je 14, a Aleks Tajus 12 poena.

Najbolji kod gubitnika bili su Nando de Kolo i Vil Klajburn sa po 16 poena, dok je Otelo Hanter imao 12, uz devet skokova.

Košarkaši Budućnosti pobedili su sa 75:74 tursku Darušafaku na domaćem parketu u 18. kolu Evrolige.

Budućnost je uspela da pobedi Darušafaku i osveti im se za poraz koji su im naneli nešto ranije ove sezone u Istanbulu.

Budućnost je vodila posle prve četvrtine i održavala svoju prednost tokom drugog kvartala, ali je Darušafaka serijom 9:0 došla do šest poena prednosti i vođstva na pauzi.

Izabranici Jasmina Repeše su dosta bolje zaigrali u trećoj četvrtini, pogotovo defanzivno, te taj deo igre rešili u svoju korist sa ubedljivih 22:11.

Do kraja utakmice Budućnost je čuvala svoju prednost i odbijala napade Darušafake. Domaćin je na dva i po minuta do kraja imao značajnih 72:66, ali je zatim usledila trojka Ozmizraka, izgubljena lopta Kotija Klarka, te nova trojka Darušafake za potpuni egal i izjednačenje na minut i po do kraja.

Posle nekoliko konfuznih napada na obe strane koji su završeni izgubljenih loptama, lošu košarku prekinuo je Nemanja Gordić, koji je bio polovičan sa linije penala.

Ostalo je 40 sekundi do kraja, a Budućnost ih je iskoristila da ispuni bonus, pa su Turci krenuli u poslednji napad. Noris Kol je naizgled namerno faulirao Ozmizraka na 13 sekundi do kraja ne bi li njegova ekipa imala napad za pobedu, koliko god to čudno zvučalo.

Ozmizrak je bio oba puta precizan, a Budućnost je krenula u napad – lopta je došla do Kola, koji je na tri sekunde pogodio nestvarno težak šut sa poludistance, ispostaviće se za pobedu jer gosti nisu uspeli da upute šut do kraja utakmice.

Aktuelni šampion ABA lige prekinuo je “crnu” seriju od šest uzastopnih poraza u Evroligi i uspeo da slavi, pa je Darušafaku ostavio “zakucanu” za dno tabele Evrolige. Da je Kol promašio težak šut Budućnost bi ostavio na poslednjem mestu, a ovako su uspekli da pobegnu Dački i ostanu na pretposlednjem mestu.

Najbolji u pobedničkom sastavu bili su Edvin Džekson i Noris Kol. Džekson je imao 18 poena, dok je Kol dodao jedan manje. Pratili su ih Koti Klark i Goga Bitadze sa po 11 poena.

Kod gostiju Toni Daglas je imao 14, a Oguš Savaš i Džeremi Evans po 12 poena.

Budućnost naredni evroligaški meč igra 18. januara protiv Real Madrida u Podgorici.