Verder prekinuo loš niz rezultata

Objavljeno: 7.12.2018.

Fudbaleri Verdera iz Bremena pobedili su Disledorf sa 3:1, u 14. kolu Bundeslige.

18.00 Menhengladbah – Štutgart

Za domaći sastav zbog povrede nije nastupao reprezentativac Srbije Miloš Veljković.

Verder u poslednjih pet mečeva nije znao za pobedu i zbog toga je važno za klub iz Bremena što je prekinuo ovaj loš niz.

Posle prvih 45 minuta rezultat na semaforu bio je 1:1, a golove su postigli Mohvald (Verder) u 20. minutu i Lukebakio (Diseldorf) iz penala u 43.

U drugom periodu igre Verder je uspeo da slomi poslednjeplasirane ekipe Bundeslige i da preko Harnika, odnosno Serdženta dobije meč.

Posle četrnaest odigranih mečeva Verder je sedmi sa 21 bodom, dok je Diseldorf na začelju sa samo devet.

U narednom kolu klub iz Bremena gostuje Borusiji iz Dortmunda, dok Diseldorf čeka Frajburg.