Sudija Perez naletio na Blata i oborio ga na zemlju

Objavljeno: 7.12.2018.

Zanimljiva situacija dogodila se u poslednjoj četvrtini utakmice Evrolige između Žalgirisa i Olimpijakosa.

Litvanci su slavili pobedu od 83:75, ali pomalo komična sistuacija dogodila se na 7:07 minuta pre kraja utakmice.

Olimpijakos je pri rezultatu 68:59 za domaćina krenuo u napad, a sa njima i sudija Emilio Perez koji je pažljivo pratio šta se dešava na terenu, ali ne i na aut liniji.

Španac je prosto naleteo na trenera atinske ekipe, Izraelca Dejvida Blata i oborio ga na parket!

Perez je ubrzo pomogao treneru Olimpijakosa da ustane, a Blat je posle objasnio šta se dogodilo.

Nisam zakoračio na teren kada je sudija naleteo na mene. Naravno da tu nije bilo namere. Bio sam na pogrešnom mestu u pogrešno vreme, to je sve. Istina, nije bilo nimalo prijatno. Ipak, preživeo sam“, nasmejao se Blat.