Igokea produbila krizu Mornara

Objavljeno: 26.11.2018.

Košarkaši Igokee savladali su Mornar rezultatom 103:97 u poslednjoj utakmici devetog kola ABA lige.

Mega Bemaks – Cibona 82:80

U “Topolici” je viđen pravi košgeterski obračun dve ekipe, igralo se u talasima i u takvom meču kao pobednici su izašli gosti iz Laktaša.

Crnogorski predstavnik je imao 12 poena minusa na poluvremenu (54:42), ali je odličnom serijom u trećoj četvrtini, pa onda u finišu utakmice došao u situaciju da veruje u pobedu.

Čak je dva minuta i 19 sekundi pre kraja Mornar poveo 90:87, da bi potom Tomislav Zubčić trojkom, pa Sava Lešić sa slobodnih bacanja doneli novi preokret Igokei.

Vuk Radivojević je trojkom najavio trijumf koji su gosti overili u penal završnici.

U pobedničkoj ekipi je spomenuti Zubčić bio najefikasniji sa 23 koša, dok je Oliver Lafajet dodao tri manje.

Bobi Braun, koji je verovatno odigrao poslednju utakmicu za Mornar, dao je 21 poen, jedan više od Nemanje Vranješa, dok se Bronson Kenig zaustavio na 17.

Mornar je posle petog uzastopnog poraza ostao na dnu sa skorom 2-7, dok je Igokea upisala četvrti trijumf i ima pet poraza, pa trenutku zauzima sedmu poziciju.