Obamejang doneo pobjedu Arsenalu u Bornmutu

Objavljeno: 25.11.2018.

Fudbaleri Arsenala zabeležili su osmu pobedu u Premijer ligi pošto su kao gosti savladali Bornmut sa 2:1.

Izabranici trenera Unaja Emerija su ostvarili prvi trijumf posle tri uzastopna remija i sada su peti na tabeli Premijer lige sa 27 bodova.

Bornmut je u osmom minutu postigao gol, Dejvid Bruks je bio strelac, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Minut kasnije sa druge strane Lukas Toreira je imao kolosalnu šansu, ali uspeo je samo da zatrese stativu.

Arsenal je poveo na isteku 30. minuta. Sead Kolašinac je centrirao, a Džeferson Lerma je nespretno u padu zahvatio loptu i promenio joj smer, na njegovu nesreću lopta je završila u mreži Bornmuta.

Domaćin je izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena, Bruks je odlično proigrao Džušuu Kinga koji je sa desetak metara pogodio desni gornji ugao gola “tobdžija”.

Pobednik je rešen u 67. minutu. Ponovo je Sead Kolašinac bio u prodoru po levoj strani, odlično je proigrao Pjera Ejmerika Obamejanga, kojem nije bilo teško da iz neposredne blizine savlada Asmira Begovića.

“Trešnjice” su pokušale u finišu da izjednače, Bruks je u 90. minutu bio u prilici, ali je golman Arsenala Bernd Leno sigurnom intervencijom sprečio izjednačenje.

U narednom kolu, Bornmut u subotu 1. decembra gostuje Mančester sitiju, dok dan kasnije Arsenal na “Emirejtsu” u derbiju severnog Londona dočekuje Totenhem.