Tadić, Kolarov, Matić i Krstajić: Zadovoljni, ali mora bolje

Objavljeno: 17.11.2018.

Napadač Ajaksa Dušan Tadić posle meča sa Crnom Gorom poručio je da je Srbija blizu krajnjeg cilja, prvog mesta u svojoj grupi Lige nacija.

Izabranici selektora Mladena Krstajića slavili su sa 2:1, a prema Tadiću, rezultat je trebalo da bude ubedljiviji u korist reprezentacije Srbije.

Prvo poluvreme je bilo dosta dobro. Dominirali smo, videla se razlika u klasi. Trebalo je da bude 3:0 ili 4:0 za nas. To je bio model kako treba da se igra. Nismo postigli taj treći gol koji bi nam mnogo značio. Posle toga, Crna Gora je krenula u drugo poluvreme na sve ili ništa. Mi smo se malo opustili, uneli u igru bespotrebnu paniku, greškama smo im dali elena da pomisle da mogu da dođu do nerešenog rezultata. Mislim da ima još dosta stvari da se ispravi, ali ima i pozitivnih elemenata, naročito iz prvog poluvremena kada smo imali kontrolu i stvarali šanse“, kaže Tadić.

On kaže da umor nije bio razlog nešto slabije igre u drugom poluvremenu.

Nismo se umorili. Trebalo je da ostanemo mirni, da igramo kroz pas. Što se tiče presinga, dobro smo odradili prvo poluvreme, a drugo poluvreme, naročito kad imaš rezultat, malo se opustiš, ali to ne bi trebalo da se dešava. Morali smo da nastavimo sa istim modelom igre kao u prvih 45 minuta, jer nam je to donelo rezultat. Nebitan je bio penal, bila je posle toga šansa, da smo dali treći gol, bio bi kraj. Nismo to uradili, samim tim smo uneli neizvesnost u utakmicu bez potrebe”, smatra Tadić.

Bivši igrač Vojvodine i Sautemptona smatra da je veliki deo posla završen i da ovaj tim ima kvalitet.

Najkvalitetniji smo u ovoj grupi. To smo znali od samog početka. Poštovanje svima, ali moramo da budemo prvi u grupi. Verujem da ćemo i biti“, izjavio je Tadić, koji je takođe konstatovao i da nije bitno ko šutira penal, već je najvažnije da se preuzme odgovornost i postigne pogodak.

Kapiten Srbije Aleksandar Kolarov zadovoljan je igrom i pobedom “orlova” u meču Lige nacija protiv Crne Gore.

Srbija je slavila sa 2:1, bilja je bolja u prvom, gosti u drugom delu, a utisak je da je propuštena prilika da se pobeda overi još u prvih 45 minuta.

Na konstataciju da drugo poluvreme nije bilo kao prvo, Kolarov je rekao da zavisi iz kog ugla se gleda.

Oni su morali da naprave neku reakciju na 2:0. Zašto ne bismo pričali o našem fantastičnom prvom poluvremenu? Apsolutno se slažem da je drugo poluvreme bilo slabije od prvog, ali hajde da gledamo bolje. Pa morali su da naprave neku reakciju. Kažem, slabiji je bio naš presing u drugom poluvremenu, naročito u poslednjih 20 minuta. Dešava se da u utakmici ne možeš 90 minuta da igraš presing. Apsolutno sam zadovoljan, ne pamtim da smo nekog nadigrali kao ekipu Crne Gore“, kaže Kolarov.

Jedan trenutak može da promeni meč, a promašen penal Mitrovića u prvom delu nije se dobro odrazio na igru “orlova” u nastavku.

Sigurno da je neiskorišćen penal uticao na igru. Ipak, mislim da se oni nijednog trenutka u ovoj utakmici nisu ništa pitali. Da je Mitrović dao gol iz penala mislim da bi bilo 5:0. Zaslužili smo pobedu“, jasan je Kolarov.

Srbija ima dobre rezultate u Ligi nacija, ima veliku šansu da zaigra u B grupi ili se eventualno plasira kroz ovo takmičenje na Evropsko prvenstvo. Liga nacija polako postaje prioritetna.

Kada smo već dovde došli, zašto da ne bude tako? Nedostaje nam još bod da osvojimo u utorak sa Litvanijom da budemo prvi. Ekipe poput Bugarske, Finske, Izraela, Kipra nisu našeg nivoa, verujem da smo favoriti protiv svih ekipa i kad smo već ovde, treba na sve da gledamo kao na šansu da odemo na Evropsko prvenstvo. Ali prvo da obezbedimo to prvo mesto, posle ćemo da gledamo šta i kako dalje.”

U Beogradu je bili prilično hladno, shodno tome i malo publike na tribinama. Bek Rome se zahvalio svima koji su došli.

Ko je hteo da dođe, došao je. Ja bih se lično zahvalio ljudima koji su došli po ovako hladnom vremenu. To ova reprezentacija zaslužuje, nadam se da će ih u narednim utakmicama biti i više“, zaključio je Kolarov.

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić rekao je da je njegova ekipa trebalo da “dokrajči” Crnu Goru u prvom poluvremenu.

Igrao sam fudbal i pokušavao sam uvek da budem maksimalno ozbiljan zbog toga što je 2:0 najgori rezultat. Ne mogu da zamerim Mitru, on je mnogo toga uradio za Srbiju, jedan je od najboljih igrača trenutno. Kada imaš rezultat, bez obzira na to što je bratska Crna Gora, moraš da pokušaš da dokrajčiš protivnika. Žao mi je što se to nije desilo jer smo zaslužili da na poluvremenu vodimo 5:0 i da odmorimo neke igrače. A, doveli smo u problem naše prvo mesto koje zasluženo držimo“, rekao je Krstajić novinarima posle utakmice.

Srbija je u Beogradu pobedila Crnu Goru sa 2:1 u pretposlednjem kolu i na korak je od plasmana u Ligu B.

Krstajićev tim je bio ubedljiv, vodio je 2:0, penal koji je Mitrović nonšalantno šutirao, a potom i nekoliko prilika da uveća prednost, koje nisu iskorišćene. Crna Gora je u drugom delu smanjila zaostatak i imala prilike i da izjednači.

“Zasluženo smo pobedili, to moram da kažem. Pogotovo prvo poluvreme, vodili smo 2:0, promašili penal i nekoliko izglednih prilika koje je trebalo da iskoristimo i završimo utakmicu. Takav je fudbal, ako se malo opustite kao što se desilo posle penala. Drugo smo ušli ozbiljno, imali šanse gde smo mogli da rešimo, desilo se da primimo gol i imali smo momente panike i nesigurnosti u igri. Mogu da shvatim te stvari jer je ovo mlada ekipa i prvi put igra zajedno. Sasvim je normalno da dodje do pada u igri i to mogu da razumem. Najbitnije je da su igrači to razumeli, šta je problem i da jednostavno ispravljamo te stvari u narednom periodu jer se utakmica igra 90 minuta, a ne poluvreme”, kazao je Krstajić.

Selektor je zahvalio publici i naveo da su reprezentativci Srbije zaslužili podršku i da bi odziv navijača sigurno bio veći da je bilo lepše vreme.

Reprezentativac Srbije Nemanja Matić rekao je da posle pobede nad Crnom Gorom da je ekipa zadovoljna sa tri boda.

“Imali smo dosta šansi, ali to je fudbal. Raduje me što ih nismo potcenili, dali smo maksimum. Posle gola koji su postigli uvukla se mala panika, ali posle smo utakmicu priveli kraju. Zadovoljni smo sa tri boda”, rekao je Matić novinarima posle meča.

“Orlovi” u utorak igraju protiv Litvanije poslednji meč u grupnoj fazi Lige nacija.

“Svesni smo da smo favoriti i da nas pobeda ostavlja na prvom mestu i daćemo sve od sebe da tako i ostane“, rekao je Matić, koji je potom prokomentarisao penal:

“Rekli su (fudbaleri Crne Gore) da nije bio penal, ali išao sam da šutnem i on je ubacio nogu ispred lopte. Ja mislim da je bio penal, imaju ljudi koji će to analizirati. Nisam pao bez razloga“.

Predrag Rajković, golman reprezentacije Srbije, rekao je da je ekipe pala u drugom poluvremenu i da moraju da budu koncentrisani svih 90 minuta.

Malo smo se povukli u drugom peridou, ali sam zadovoljan što smo pobedili”, rekao je Rajković novinarima posle meča.

“Pali smo, povukli se. Nismo smeli to da im dozvolimo, ali nisu ni oni stvorili neke stopostotne šanse. Moramo da bude skoncetrisani svih 90 minuta, a ne samo u prvom poluvremenu”, kazao je Rajković.

Srbija naredni meč igra u utorak protiv selekcije Litvanije u poslednjem meču grupne faze Lige nacija C.