Mali Rajo ispustio Barsu

Objavljeno: 4.11.2018.

Poslije utakmica 11. kola Primere Barselona je povećala prednost u odnosu na madridski Atletiko.

Atletiko je morao da se zadovolji jednim bodom protiv Leganesa. Grizman je iz slobodnog udarca doneo prednost “jorgandžijama”, ali je Argentinac Gvido Kariljo u 82. minutu sjajno reagovao pred golom gostiju i iz teške pozicije savladao Oblaka za konačnih 1:1.

Real se i posle promene trenera dugo mučio, ali je uspeo da prekine seriju od pet utakmicu u Primeri bez pobede. “Kraljevski klub” je do trijumfa protiv Valjadolida došao u finišu utakmice. Najpre je u 83. minutu Vinisijus Žunior napucao štopera gostujućeg tima Kika, a lopte je završila u mreži. Pet minuta kasnije Serhio Ramos je sa bele tačke potvrdio pobedu Reala.

Valensija je nastavila sa očajnim partijama pa je bodove sa Mestaje odnela i Đirona, zahvaljujući golu Ponsa u 48. minutu. “Slepi miševi” posle 11. kola Primere i dalje imaju samo jednu pobedu.

Malo je nedostajalo da Rajo Valjekano napravi senzaciju protiv Barselone, iako su gosti poveli već u 10. minutu golom Suareza. Do odlaksa na odmor ekipa iz Valjekasa je izjednačila, a u 57. minutu Garsija je odbitak od stative pretvorio u vođstvo Raja. Domaći tim je imao prednost sve do same završnice, a onda je u 87. i 90. minutu dva puta zadremala odbrana što su Dembele i Suarez surovo kaznili.

Leganes – Atletiko Madrid 1:1 (0:0)