Rajo imao u rukama senzaciju, Real se mučio ali pobijedio

Objavljeno: 3.11.2018.

Fudbaleri Rajo Valjekana bili su na korak od pobede nad velikom Barselonom, a onda su za tri minuta sve upropastili.

21.00 Espanjol – Bilbao

Barselona je pobedila 3:2 posle preokreta na Valjekasu u nadoknadi vremena u 11. kolu LaLige.

Junak Barselone bio je Urugvajac Luis Suares koji je u 90. minutu doneo tri boda Kataloncima u predgrađu Madrida.

Meč na Valjekasu je bio jedan od najboljih ove godine, jer su viđena dva preokreta. Barsa je povela golom Suaresa u 11. minutu, da bi Poco izjednačio u 35.

U 12. minutu drugog dela meča Garsija šokira Katalonce golom za preokret Raja, koji se odlično branio do same završnice, usput propustivši nekoliko dobrih prilika za 3:1.

Međutim, domaći tim je prerano počeo da slavi pobedu, a kazna je bila surova. Tri minuta pre kraja Pike pronalazi Osmana Dembelea koji postiže gol za izjednačenje.

To je potpuno devastiralo domaće igrače koji nisu mogli da se zadovolje bodom nakon odlične igre, a na kraju nisu osvojili nijedan.

U poslednjem minutu meča defanzivci Raja su ostavili potpuno samog Suaresa nakon centaršuta Robreda sa desne strane na drugu stativu.

Urugvajac uklizavanjem ubacuje loptu u mrežu za hladan ruš na Valjekasu.

Barselona je sedmom pobedom povećala razliku na čelu tabele ispred Atletika na četiri boda, zahvaljujući kiksu “jorgandžija” protiv Leganesa.

S druge strane, Rajo je umesto druge pobede zabeležio sedmu poraz, četvrti u poslednjih pet kola i ostao na pretposlednjoj poziciji.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Valjadolid sa 2:0 u meču 11. kola španske LaLige na svom Santjago Benabeu.

Real je teškom mukom i uz pomoć sreće slavio na svom terenu jer je “led” probio tek u finišu meča.

Kiko je postigao auto-gol u 83. minutu kada je Realov tinejdžer Vinisijus Žunior oštro centrirao, a Kiko se našao na putu lopti i skrenuo je prema svojoj mreži.

Na 2:0 je povisio Serhio Ramos u 88. minutu kada je realizovao penal i obezbedio sva tri boda svojoj ekipi.

Real je imao nešto više šuteva ka golu rivala, ali “kraljevski klub” i dalje nastavlja da se muči i traži pravu formu od odlaska Kristijana Ronalda i Zinedina Zidana.

Madriđani su pobedom došli do 14. boda u ligi i tek devetog mesta posle deset kola. Valjadolid je šesti sa 16 bodova.

Fudbaleri Valensije nastavili su da posrću u španskoj LaLigi.

Slepi miševi” su u 11. kolu neočekivano poraženi od Đirone, 1:0 na svojoj Mestalji.

Meč je rešio Pons golom u trećem minutu drugog poluvremena.

Valensija je poražena posle tri uzastopna remija pa je ostala na deobi 14. mesta sa Eibarom sa po 11 bodova, svega devet ispred zone ispadanja.

S druge strane, Đirona je drugom pobedom u nizu stigla do deobe sedmog mesta sa Levanteom i Valjadolidom sa po 16 bodova, jednim manje od Real Madrida koji je na šestom mestu, najbližem koje vodi u Evropu.