Pobjeda Zvezde – autogol i poništeni pogodak Proletera

Objavljeno: 3.11.2018.

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su 14. pobedu u domaćem prvenstvu, pošto su na gostovanju Proleteru slavili sa 2:0.

Izabranici Vladana Milojevića slavili su autogolom Andrejevića i pogotkom Bena. U završnici utakmice je i poništen gol Novosađanima.

Crveno-beli tako u dobrom raspoloženju dočekuju utakmicu protiv Liverpula u Ligi šampiona.

Ekipa sa Marakane je sada usamljena na vrhu tabele sa 14 pobeda, remijem i 43 boda.

Trener crveno-belih je u Novom Sadu izveo postavu bez golmana Milana Borjana, pa je među stativama bio Zoran Popović, i bez povređenog Ričmonda Boaćija, a saigrače je sa kapitenskom trakom predvodio Vujadin Savić.

Utisak je da zbog toga što je teren bio u užasnom stanju, nije viđen lep fudbal. Crveno-beli poveli su već u 9. minutu. Ebisilio je centrirao, po zemlji je ubacio loptu u peterac. Nesrećno je reagovao Andrejević, koji je pokušao da pošalje loptu što dalje od svog gola, ali je ona nezgodno odskočila pa je završila u golu Proletera.

Do kraja prvog poluvremena nije viđeno mnogo šansi ni na jednoj strani. Čak su domači imali više vremena loptu u nogama.

Vrlo brzo po početku drugog dela utakmice Zvezda je udvostručila prednost. Strelac je bio Ben. Stojković je ušao u kazneni prostor, asistirao Benu, koji je loptu smestio u gol.

U nastavku je igra često prekidana zbog brojnih faulova, ali i činjenice da zbog terena igrači nisu mogli sasvim dobro da povežu akcije.

U 79. minutu poništen je gol Proleteru. Korner je izveo Čolović, Čović je glavom usmerio loptu ka mreži. Ipak, u ofsajdu je bio Vujaklija. Burno su reagovali domaćini, pa je isključen Radojičićev pomoćnik.

Do kraja su Zvezdini fudbaleri čuvali rezultat, pa su došli do pobede.

Izvor: Sportklub