Novi dabl-dabl Marjanovića, šampion nastavlja da “gazi”, Hjuston prekinuo crni niz

Objavljeno: 3.11.2018.

Los Anđeles Klipersi ostvarili su peti trijumf u novoj sezoni NBA lige u utakmici u kojoj je ponovo sjajno svoju minutažu iskoristio Boban Marjanović.

Klipersi su deklasirali Orlando Medžik rezultatom 120:95, a Marjanović je ponovo zabeležio dabl-dabl.

Bobi je prvi put u sezoni bio u startnoj petorci i za 22 minuta na parketu postigao 10 poena (4-7 iz igre, 2-6 penali), uz 11 skokova i dve asistencije.

Ekipa Doka Riversa je pitanje pobednika rešila u prvoj četvrtini koju je rešila u svoju korist sa 35:22 i od tada trijumf nije dolazio u pitanje.

Miloš Teodosić se trgnuo i pružio mnogo kvalitetniju partiju nego u prethodnim utakmicama – na terenu je proveo 17 minuta i za to vreme upisao 6 poena (2-3 iz igre), 4 skoka i 3 asistencije.

Najefikasniji kod Klipersa bio je Lu Vilijams sa 28 poena, dok je na drugoj strani dominirao Nikola Vučević sa 22 poena, 11 skokova, po tri asistencije i blokade.

Tim iz grada anđela sada zauzima sedmo mesto na Zapadu sa skorom 5-4, dok je Orlando 12. na Istoku sa dve pobede i šest poraza.

Košarkaši Golden Stejta nastavili su sa ubedljivim partijama u novoj sezoni NBA lige i ostvarili deveti trijumf iz deset utakmica.

Voriorsi su slavili protiv Minesota Timbervulvsa rezultatom 116:99 i dodatno se učvrstili na prvom mestu tabele Zapadne konferencije.

“Vukovi” su se dobro držali u prve tri četvrtine i utakmica je u tom periodu bila u egalu, ali je onda aktuelni šampion dodao gas u poslednjoj, dobio je sa ubedljivih 33:12 i rešio pitanje pobednika.

Do trijumfa su ih predvodili Kevin Durent sa 33 poena i 13 skokova, odnosno Stef Kari koji je meč završio sa 28 poena, 9 skokova i 7 asistencija. Tompson je dodao 22 poena, dok je Drejmondu Grinu malo falilo za tripl-dabl – 9 poena, 9 uhvaćenih lopti i 11 uspešnih dodavanja.

Na drugoj strani Enru Vigins je postigao 22, a Džimi Batler 21 poen.

Hjuston je savladao Bruklin sa 119:111 i prekinuo negativan niz od čak četiri poraza, a Kris Pol je bio ubedljivo najefikasniji sa 32 poena, 11 asistencija i 7 skokova.

Pratio ga je Karmelo Entoni sa 28 poena, a u poraženom timu najefikasniji je bio Karis Lavert sa 29 poena.

Ubedljivu pobedu odnela je i Oklahoma iz Vašingtona sa 134:111 predvođena Raselom Vestbrukom koji je meč završio sa 23 poena, 12 asistencija, 3 skoka i 4 ukradene lopte, a odličano ga je pratio Džerami Grent sa poenom manje. Na drugoj strani Bredli Bil je postigao 27, a Dvajt Hauard 20 poena.

Njujork je nadigrao Dalas sa 118:106 u meču punom obrta, a slično je bilo i u Čikagu gde je pobedu odnela Indijana sa 107:105.

Toronto je savladao Finiks sa 107:98 posle preokreta u trećoj četvrtini, a najzaslužniji za pobedu bio je Kavaj Lenard sa 19 poena, 6 skokova i 5 asistencija. Na drugoj strani Ajzea Kanan postigao je 19 poena.