Pešićeva Barsa prejaka za Makabi, CSKA ne zna za poraz u Evroligi, Gudurić dobio šansu i srušio Radonjićev Bajern

Objavljeno: 2.11.2018.

Košarkaši Barselone pobedili su Makabi u meču petog kola Evrolige sa 74:58.

U meču u kom je hrvatski centar Ante Tomić postao lider Evrolige po broju pogođenih “dvojki” sa 950, Barsa je trećoj četvrtini demolirala Makabi. Tomić je prestigao Majka Batista koji je imao jedan pogođen šut manje unutar linije trojke.

Najefikasniji u Barseloni protiv sastava iz Tel Aviva je bio Viktor Klaver sa 14, Kajl Kjurik je imao poen manje, a Tomić 12 poena uz osam skokova.

U Makabiju je Skoti Vilbekin ubacio samo dva poena, a bolji od ostalih su bili Džoni O’Brajan sa 10 i Anđelo Kalojaro sa 11 poena. Makabi je u prvoj četvrtini bio u egalu sve do dva i po minuta pred kraj kada je Kevin Serafan pogodio za 13:11.

Gosti iz Tel Aviva preokreću trojkama Džonija O’Brajanta u drugoj četvrtini na 27:25 posle čega se igralo poen za poen do poluvremena (34:33 za Barselonu).

Barselona je treću četvrtinu odigrala daleko bolje od rivala i sa 25:7 u toj deonici ostavila male šanse da se Makabi vrati. Tim Svetislava Pešića je do kraja samo održavao veliku prednost na dvadesetak razlike do kraja samo rutinski priveo meč kraju.

Barselona je ovom pobedom istisnula Olimpijakos sa šestog mesta, pa je sada ona šesta sa skorom 3-2. Makabi je tek na 13. mestu sa skorom 1-4.

Ovaj meč je prošao i u znaku ceremonije jer je i Huan Karlos Navaro u Palau Blaugrani na poklon od Đordija Bertomeua dobio i svoju prvu listu strelaca, sa evroligaške utakmice koju je igrao pre punih 18 godina.

Košarkaši moskovskog CSKA pobedili su Olimpijakos u utakmici petog kola Evrolige sa 69:65.

CSKA je meč rešio u trećoj četvrtini koju je dobio sa 21:9, kada je dve trojke zaredom pogodio Serhio Rodriges i preokrenuo rezultat u korist ruske ekipe.

Španac je sa 20 poena i pet asistencija bio glavni razlog što su Moskovljani iz tvrde utakmice u kojoj ekipe nisu prebacivale 21 poen u četvrtinama, izašli kao pobednici.

Još 17 poena je dodao Vil Klajburn uz četiri ukradene lopte, a 11 poena je imao Kori Higins.

U timu Pirejaca je prednjačio Vasilis Spanulis sa 16 poena, Jorgos Printezis je imao poen manje, a bivši igrač Partizana Najdžel Vilijams-Gos je ubacio 13. Nikola Milutinov je za atinske crveno-bele imao po sedam poena i skokova.

Olimpijakos je nešto bolje počeo meč i u borbi na mali broj poena, trojka Vilijams-Gosa za 15:11 pri kraju prve deonice je delovala veliko. Oly je u drugoj četvrtini povećavao prednost sve do faula Danijela Heketa na Spanulisu posle čega je “Bili” pogodio sva tri slobodna bacanja za 30:21.

Od tog trenutka CSKA se približava i treću četvrtinu čeka sa zaostatkom od četiri poena 35:31. Rodriges je trojkama preokrenuo u nastavku, a posle promašaja Voronceviča na isteku treće četvrtine propustio da ode na +11 pred poslednju četvrtinu.

U njoj je Olimpijakos uspeo da se približi, ali ne i da slavi protiv tima koji još uvek ne zna za poraz u Evroligi. CSKA je sa pet pobeda prvoplasiran, a Olimpijakos je šesti sa tri pobede i dva poraza u dosadašnjem toku takmičenja.

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su u Istanbulu Bajern Minhen sa 88:84 (28:26, 23:22, 14:17, 23:19) u petom kolu Evrolige.

Možda i odlučujuće poene u ovom susretu postigao je srpski košarkaš Marko Gudurić.

U neizvesnoj utakmici Fenerbahče je u poslednjih minut i po ušao sa pola koša prednosti (81:80), ali je u tim trenucima Gudurić pogodio za tri poena i time praktično rešio utakmicu.

Bajern je preko Vladimira Lučića usepvao da smanji zaostatak, ali ipak prva Turske je poenima s linije za slobodnja bacanja rešio pitanje pobednika.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Luiđi Datome sa 19 poena, Jan Veseli postigao je 16, dok je Nikola Kalinić dodao 11, a jedan manje ubacio je Gudurić.

S druge strane Bajern je predvodio Devin Buker sa 15 poena, dok je Lučić dodao 13 poena, a Stefan Jović ubacio je 12.

Fenerbahče sada ima četiri pobede iz pet utakmica, dok Bajern ima dva trijumfa i tri poraza.

Baskonija je na svom terenu protiv Darušafake zabeležila drugi trijumf u elitnom takmičenju – 82:56. Tim iz Baskije je do ključne prednosti došao u finišu prvog poluvremena i u trećem periodu.

U domaćoj ekipi desetorica igrača su se upisala u listu strelaca, a najbolji su bili Tornike Šengelija sa 13, Darun Hilard sa 12 i Vinsen Porie sa 10 poena i 10 skokova. Ajdin Penava za 3 minuta nije postigao koš.

Kod gostiju, koji su ostali na jednom trijumfu, po 12 poena su postigli Oguz Savaš i Majkl Erik.