Lekićev gol za 27 sekundi, Almerija iznenadila Viljareal

Objavljeno: 2.11.2018.

Fudbaleri Almerije priredili su iznenađenje odigravši nerešeno sa Viljarealom u meču 1/16 finala Kupa kralja 3:3, dok je Kadis je nadigrao Espanjol 2:1.

Devetoplasirani tim druge španske lige je pružio ozbiljan otpor “žutoj podmornici”, a svih šest golova viđeno je u drugom poluvremenu.

Povela je Almerija u 52. minutu pogotkom Ćeme sa bele tačke, izjednačio je Kasorla u 67, da bi Viljareal nakon toga iskorisstio prednost i poveo.

Prvo je u 78. minutu auto-golom Kaljehona Viljareal došao do 2:1, a onda i golom Čukvuesea do 3:1 u 83. minutu. Usledio je odgovor Almerije u pet minuta. Oba puta je, u 86. i 91. minutu bio precizan Gasama koji je ušao u 52. minutu umesto Kabaljera.

Iznenađenje je priredio i Kadis koji je bio bolji od Espanjola sa 2:1. Jedan od timova iz zone ispadanja druge lige Španije je poveo već posle 27 sekundi golom nekadašnjeg igrača Crvene zvezde Dejana Lekića.

Lekić je iskoristio ležernost odbrane tima iz Barselone, presekao dodavanje golmana gostiju i sproveo loptu u mrežu za 1:0. Espanjol je izjednačio pre poluvremena pogotkom Puada u 36. minutu, a konačan rezultat je postavio Azamoum u 41. minutu.

Sporting iz Hihona je pobedio Eibar sa 2:0, kada je Uroš Đurđević dao gol timu za koji brani (ali nije igrao) Marko Dmitrović.

Selta je remizirala sa Sosijedadom 1:1, Viljanovense je odoleo Sevilji sa 0:0, a Betis je savladao Rasing iz Santandera sa 1:0.