Slučajnost ili evrogol: Romanjoli u 91′ od tragičara do junaka Milana

Objavljeno: 1.11.2018.

Fudbaleri Milana savladali su Đenoe 2:1 (1:0), u zaostalom meču prvog kola Serije A.

Junak San Sira bio je štoper Alesio Romanjoli, spektakularnim golom u nadoknadi vremena.

Romanjoli je u već beznadežnoj situaciji okrenut leđima golu Đenoe šutnuo loptu sa oko 18 metara, a onda je preletela sve igrače gostiju i golmana koji je bio daleko van gol linije, te završila u mreži.

Sva tri gola postigli su domaći igrači, prvi već u četvrtom minutu kada je Hakan Čalhanolu asistirao Susu za 1:0.

Milan je kontrolisao igru u nastavku meča, a 2:0 je sprečio golman Đenoa Andrei Radu sjajnom odbranom posle šuta Gonsala Iguaina na startu drugog poluvremena.

Međutim, desetak minuta kasnije gosti su izjednačili, štoper Milana Alesio Romanjoli je nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

Usledio je žestok pritisak “rosonera”, ređale su se šanse, ali Kesi i Čalhanolu nisu iskoristili najbolje prilike.

Osam minuta pre kraja domaćin je imao i sreće nakon spektakularnog prodora Krištofa Pjonteka koji je napravio veleslalom kroz odbranu Milana, prevario i golmana Donarumu, a onda promašio ceo gol.

Kada su svi na San Siru pomislili da će opet razočarani da se vrate kući, Romanjoli se u nadoknadi vremena iskupio za autogol, neverovatnim pogotkom za veliko slavlje “rosonerima”.

Dva tima je trebalo da se sretnu na premijeri sezone, ali je taj meč odložen zbog tragedije u Đenovi kada se srušio most.

Milan se četvrtom pobedom u poslednjih pet utakmica izjednačio sa Laciom sa po 22 boda na deobi četvrtog mesta u Seriji A, četiri iza Intera i Napolija, a šest manje od lidera Juventusa.

S druge strane, Đenoa je poražena drugi put u poslednja četiri meča koliko nema trijumf, pa je ostala na deobi desetog mesta sa Torinom sa po 14 bodova.