Real “iskalio bijes” na Melilji poslije debakla, Barsa “slomila” otpor Leonese

Objavljeno: 1.11.2018.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su niželigaša Melilju u 1/16 finala Kupa kralja sa 4:0.

Madriđani su na tlu Afrike u malom španskom gradu pobedili golovima Benzeme, Asensija, Odriosole i Gonsalesa i tako prekinuli niz očajnih rezultata u poslednje vreme.

Ako se izuzme pobeda nad Viktorijom Plzenj 2:1, Real je u poslednjih šest mečeva poražen pet puta i remizirao je sa Atletikom 0:0. Posebno je bolno pao nedavni poraz od Barselone 1:5 na Kamp Nou.

Melilja kao član šeste lige nije mogla ozbiljnije da se suprotstavi nadmoćnom rivalu koji je poveo u 28. minutu. Odriosola je probio po desnom boku, ubacio u peterac gde je bio Benzema i lako sproveo loptu u mrežu za 1:0.

Vinisijus Žunior na sličan način upošljava Asensija u prvom minutu nadoknade provg poluvremena, da bi isti Vinisijus odložio u 79. minutu i loptu za Odriosolu koji iz sve snage iskosa šutira “kroz” golmana Melilje.

Konačan rezultat u drugom minutu nadoknade postavlja Gonsales koji je dobro skočio u kaznenom prostoru posle centaršuta Odriosole.

Fudbaleri Barselone pobedili su Leonesu u meču 1/16 finala španskog Kupa kralja sa 1:0.

Barsa je na teren izašla u rezervnom sastavu u kom je bilo fudbalskih zvezda poput Artura Vidala, Dembelea ili Malkoma, ali je na stadionu u Leonu jedva uspela da slavi.

Jedini gol na meču je postigao Klemen Lengle u 91. minutu utakmice kada je najbolje skočio pred golom Leonese posle slobodnog udarca Barse.

Leonesa je dobru šansu imala u 12. minutu kada je Horhe Ortis Mendosa šutirao a Silesen odbranio. Silesen se istakao i posle udarca Saula Gonsalesa u 76. minutu, a u finišu je usledio pritisak gostiju.

Munir El Hadadi je šutirao visoko u 86. minutu, ali je Lengle obezbedio pobedu. Meč su između ostalog obeležili žuti kartoni, te crveni karton Serhiju Markosu iz Leonese, ali i povrede.

Prvo je Sampera na terenu zamenio Alenja u dresu Barselone, a na drugoj strani se povredio Visente Romero i umesto njega je ušao Tono Kalvo.

U ostalim mečevima, Valjadolid je pobedio Majorku sa 2:1 u gostima, istim rezultatom je Hetafe bio bolji od Kordobe dok su Alaves i Đirona remizirale 2:2.