Liga kup: Arsenal i Čelsi se mučili, Totenhemu gradski derbi

Objavljeno: 1.11.2018.

Fudbaleri Arsenala pobedili su Blekpul sa 2:1 u osmini finala EFL Kupa.

“Tobdžije” su pred domaćom publikom slavile golovima Lihtštajnera u 33. i Smit-Rouva u 50.

Domaći sastav bio je sa igračem manje od 57. minuta kada je Guendozi isključen i gosti su to uspeli da iskoriste u 66. preko O’Konora.

Isti igrač u 84. minutu je dobio direktan crveni karton i na terenu smo gledali po deset igrača na obe strane. Do kraja meča nije bilo promene na semaforu i Arsenal se plasirao u narednu rundu.

Isto su uradili i fudbaleri Čelsija koji su na “Stamford bridžu” savladali Derbi sa 3:2.

“Plavci” su se dosta mučili, a podatak da su gosti postigli čak četiri gola dosta govori o igri Čelsija. Na nesreću Derbija dva su bila autogola i klub iz Londona plasirao se u četvrtfinale.

Na ovoj utakmici videli smo i povratak Frenka Lamparda na “Bridž”, samo je ovoga puta bio u ulozi menadžera. Tomori i Kio su u petom i 21. zatresli sopstvene mreže, dok je Fabregas u 41. postigao jedini pogodak od igrača Čelsija. Mariot i Vaghorn bili su strelci za Derbi u devetom i 27. minutu.

Fudbaleri Totenhema pobedili su Vest Hem na gostovanju sa 3:1, a dvostruki strelac za “pevce” bio je Son, dok je jedan pogodak postigao Ljorente. Jedini gol za “čekićare” postigao je Peres u 71. minutu.