Dortmund i Šalke se namučili, Leverkuzen “pregazio” Menhengladbah

Objavljeno: 1.11.2018.

Fudbaleri Borusije Dortmund, Šalkea, Verdera, Nirnberga, Duizburga, Leverkuzena, Lajpciga i Kila plasirali su se u osminu finala Kupa Nemačke.

U derbiju runde Bajer Leverkuzen je eliminisao Borusiju Menhengladbah sa ubedljivih 5:0, a meč je bio rešen već u prvom poluvremenu.

Dvostruki strelac protiv “Koltova” bio je Belarabi, dok su Brant i Foland zabeležili po gol i proigravanje.

U drugom sudaru dva ambiciozna bundesligaša Lajpcig je nadigrao Hofenhajm 2:0, pogocima Tima Vernera sredinom drugog poluvremena meča na Red Bul Areni.

Ubedliv je bio i Duizburg sa 3:0 protiv Arminije u Bilefeldu, dok je u okršaju niželigaša Kil eliminisao Frajburg 2:1, posle preokreta na svom terenu.

Borusija je dva puta ispuštala vođstvo protiv Union Berlina, ali je prošla dalje pobedom 3:2 posle produžetaka.

Augzburg – Majnc 3:2 produžeci

Kristijan Pulišić i Maksilijan Filip su donosili prednost “milionerima”, ali je Sebastijan Polter sa dva gola, drugim u 88. minutu izborio dodatnih 30 minuta za goste.

Omer Toprak je pogodio stativu u produžecima, nakon čega je izgledalo da će pobednika rešiti penal serija.

Međutim, dva minuta pre kraja Marvin Frirdih obara igrača Borusije u kaznenom prostoru Uniona, a Marko Rojs sa 11 metara odvodi domaćina u osminu finala.

Još više se namučio Šalke koji je tek posle penala slavio u Kelnu. “Jarčevi” su poveli preko Kordobe u 43. minutu, bili su na korak od pobede kada je u završnici Šalke dobio penal.

Sa bele tačke je u 88. minutu siguran bio Bentaleb, da bi posle dodatnih 30 minuta bez golova usledila penal serija.

Hoger je promašio već u prvoj za domaćina, ali Bentaleb promašuje svoj drugi šut sa 11m, i to za pobedu u petoj seriji. Međutim, u sedmoj seriji Kelna Dreksler nije bio precizan, da bi pobedu gostima doneo Ut.

Dramatično je bilo i u Roštoku gde je Nirnberg takođe na penale eliminisao Hansu, a nakon što je Zrelak u 90. minutu doneo gostima produžetke.

U dodatnih pola sata domaćin opet stiže do prednosti preko Hildebranta, ali u 103. minutu Palasios-Martines ponovo poravnava. U penal seriji domaći igrači promašuju dva šuta, pa se Nirnberg provukao u osminu finala.

S druge strane, Verder je bio impresivan protiv niželigaša Vihea iz Flensburga sa 5:1, uz dva gola Harnika i dve asistencije Gabre Selasija.

Žreb za oosminu finala je 4. novembra u 18h, a utakmice će se igrati 5. i 6. februara 2019.