Pobjeda Turk Telekoma, šesti poraz zaredom košarkaša Partizana

Objavljeno: 31.10.2018.

Košarkaši Partizan poraženi su od Turk Telekom sa 77:72 u petom kolu grupe C Evrokupa.

Crno-beli doživeli su šesti poraz u svim takmičenjima i crna serija samo je nastavljena utakmicom u Anakari.

Beogradski tim na ovom meču bio je glavnog trenera, pošto je Nenad Čanak u petak podneo ostavku, dok Andrea Trinkijeri još nije zvanično došao u Partizan.

Partizan je pretrpeo i četvrti poraz u drugom po rangu evropskom košarkaškom takmičenju, dok je Telekom ostvario drugi trijumf.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Vanja Marinković sa 28 poena, dok je dvocifren bio samo još Markus Pejdž sa 14 poena i četiri asistencije.

Kod domaćih Gebrijel je ubacio 16, 13 je postigao Kembel, dok su po 12 imali Lendsberg i Štimac, koji je uhvatio i osam lopti.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Ključni deo utakmice bile su prva i početak druge četvrtine kada su crno-beli izgubili priključak za turskim timom. U jednom trenutku razlika je bila +19, 33:14, dok je na poluvremenu rezultat bio 46:32.

Tokom drugog perioda igra Partizan je igrao dosta bolje, ali svaki put kada je trebalo da priđu domaćem sastavu nisu birali dobra rešenja. Sopstvene greške koštaće ih boljeg rezultata i poraza u Turskoj.

U poslednjoj deonici uspeli su da dođe do “magičnog” jednocifrenog zaostatka, ali kasno je bilo za bilo kakav preokret. Uspeli su da smanje zaostatak na -5, ali to je bilo sve što smo videli.

U šestom kolu Partizan čeka Trento, odnosno Turk Telekom ekipu Zenita.