Liga kup: Bornmut rutinski, Burton iznenadio Notingem

Objavljeno: 31.10.2018.

Fudbaleri Bornmuta pobedili su Norič u osmini finala engleskog EFL Kupa rezultatom 2:1.

Bornmut je na teren izašao u “izmešanom” sastavu, ali su neki od lidera tima ipak morali na teren zbog dobrog otpora Noriča, inače člana Čempionšipa.

Vest Hem – Totenhem

Domaćin je poveo golom Stanislasa u 39. minutu i sa minimalnom prednošću odveo svoju ekipu na 15 minuta odmora.

Ernandes je izjednačio u 70. i to je nateralo Edija Haua da na teren ubaci Rajana Frejžera i Kaluma Vilsona, standardne prvotimce.

U 73. minutu odlično se snašao Stiv Kuk i doneo ispostaviće se pobedu svojoj ekipi, koja svog protivnika u četvrtfinalu još uvek ne zna.

Burton, član engleske treće lige, iznenadio je Notingem i pobedio ih u goleadi sa 3:2 na domaćem terenu.

Domaćin je promašio penal u 32. minutu, ali to ih nije omelo da dođu do pobede i plasiraju se u četvrtfinale.

Meč između Lestera i Sautemptona je odložen zbog smrti predsednika “lisica”.