Kup kralja: Minimalac Atletika protiv četvrtoligaša, preokret Valensije

Objavljeno: 31.10.2018.

Fudbaleri Atletiko Madrida i Valensije stekli su minimalne prednosti u prvim mečevima šesnaestine finala Kupa kralja.

Madriđani su u kombinovanom sastavu savladali na gostovanju u Barseloni četvrtoligaša Sant Andreu 1:0, golom Želsona Martinsa sredinom prvog poluvremena.

Kup kralja:
Ebro – Valensija 1:2
Lugo – Levante 1:1
Leganes – Rajo Valjenako 2:2
Sant Andreu – Atletiko Madrid 0:1

Znatno teže do trijumfa stigli su “Slepi miševi” na gostovanju kod Ebra sa 2:1, preokretom u poslednjih 20 minuta uprkos igraču više od 29 minuta.

Iako sa desetoricom na terenu, drugoligaš iz Saragose poveo je preko Amelibije u 61. minutu, ali Valensiju u završnici sa dva gola spasava Santi Mina.

U preostala dva meča u utorak nije bilo pobednika, Luho je odoleo Levanteu sa 1:1, dok je Leganes izborio 2:2 sa Rajo Valjekanom uprkos dva gola zaostatka posle svega 20 minuta igre.

U sredu nastupaju Barselona i Real Madrid, koji će igrati prvi meč nakon smene trenera Hulena Lopetegija, njegov zamenik Santjago Solari debitovaće u Africi, na gostovanju kod niželigaša Melilje.