Bajern se kockao nakon moćnog starta, Ibišević pogurao Hertu

Objavljeno: 31.10.2018.

Bundesligaši se nisu obrukali u drugom kolu Kupa Njemačke.

Šampion Bajern je slavio na gostovanju kod četvrtoligaša Redinghauzena 2:1 iako je mogao mnogo ranije i mnogo ubedljivije da reši meč.

Kil – Frajburg

Bavarci su već u 13. minutu imali dva gola prednosti, golovima Sandra Vagnera i Tomasa Milera koji je realizovao penal, ali su olako to shvatili i zamalo sve upropastili.

U 23. minutu Renato Sančes je propustio da iz novog jedanaesterca već tada stavi tačku, a domaćinu nadu u 49. minutu donosi Mejer.

Međutim, domaćin je u nastavku imao sreće da izbegne debakl, jer su sjajne prilike propustili Vagner, Riberi i Alaba dve.

Rezultatski mnogo sigurniji su bili Herta i Volfsburg sa po 2:0, takođe na gostovanjima kod Darmštata i Hanovera.

Ipak, tim iz Berlina je rivala “slomio” tek u poslednjih 25 minuta nakon ulaska Vedada Ibiševića, koji je postigao gol odmah nakon izmene.

Impresivna je bila Fortuna Diseldorf sa 5:1 u Ulmu, a dalje su prošli još Paderborn, Hajdenhajm i Hamburger SV, koji je uz dva golova Pjer-Mihaela Lasoge nadigrao Vehen 3:0 u gostima.

Neizvesno je bilo samo u Augzburgu gde je domaćin tek posle produžetka eliminisao Majnc sa 3:2, preokretom nakon što je dva puta stizao vođstvo gostiju.

U sredu nastupaju Borusija Dortmund, Šalke, Verder, Lajpcig, ali će dan kao i celu rundu obeležiti derbi između Borusije Menhengladbah i Bajera iz Leverkuzena.

Žreb za treću rundu takmičenja je 4. novembra u 18h, a utakmice će se igrati 5. i 6. februara 2019.