Džumhur bez problema sa Cicipasom, čeka se Đoković

Objavljeno: 30.10.2018.

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur pobijedio je Grka Stefanosa Cicipasa sa 2-0 u setovima i plasirao se u treće kolo Pariza.

Džumhur je nastavio sa dobrim igrama u glavnom gradu Francuske i, posle povbede nad Gojovčikom, istom merom trijumfovao nad favorizovanim Cicipasom.

Sousa – Đoković

Damir je bio neočekivano siguran pri servisu, a u protivničkim gemovima uspevao je da izvrši veliki pritisak, što je rezultovalo sa čak dva načinjena brejka u prvom setu.

Trenutno 52. teniser sveta je dobro počeo i u nastavku meča i u čak tri navrata zaredom oduzimao servis rivalu. Naišao je na manje probleme prilikom vođstva od 5:1, ali bez previše turbulencije uspeo da privede duel kraju.

Džumhur je sa dve pobede na startu turnira u Bersiju uspeo da prekine loš niz rezultata od pet poraza u nizu i najavio pokušaj poboljašanja renkinga.

Njemu će u trećoj rundi protivnik biti bolji iz duela koji je na programu od 19.30 u kojem se sastaju prvi “reket” Srbije Novak Đoković i Portugalac Žoao Sousa.