Mertens spasio Napoli, “Vučica” u 90′ ostala bez pobjede

Objavljeno: 29.10.2018.

Fudbaleri Rome remizirali su sa Napolijem 1:1 u derbiju 10. kola italijanske Serije A na San Paolu.

Napoli je imao više šuteva ka golu protivnika od “Vučice”, ali su Rimljani iz Napulja umalo odneli sva tri boda pošto je jedan od pet udaraca ka Ospini završio iza njegovih leđa.

Dris Mertens je uspeo da spase svoj tim golom u 90. minutu, a jedini pogodak za Romu je dao Stefan El Šaravi u 14. minutu.

Džengiz Inder je asistirao, El Šaravi sačekao na petercu i od stative pogodio. Lopta nije pogodila mrežu, ali je ušla dovoljno preko gol linije pa je trud Kulibalija da je ispuca bio uzaludan.

Roma je prednost pokušavala da sačuva čvrstom igrom, ali su njeni igrači povremeno prelazili granice sportskog, pa je polovina ekipe završila meč sa javnim opomenama.

Na drugoj strani, Mertens i Zjelinski nisu uspevali da donesu prevagu sve do kraja, mada je Mertensu poništen i gol u 82. minutu zbog ofsajda.

Međutim, u 90. minutu Kaljehon žestoko promašuje loptu iz voleja i dobre pozicije, njegov promašaj na drugoj stativi kupi zaboravljeni Mertens i donosi Napoliju remi vredan boda.