Mbape “načeo”, Draksler dokrajčio Radonjićev Marsej

Objavljeno: 29.10.2018.

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Olimpik iz Marseja u meču 11. kola francuske Lige 1 sa 2:0.

PSŽ je tako, ne računajući Napoli, posle niza utakmica u kojima je delovao kao kaznena ekspedicija za svoje protivnike “usporio” na Velodromu gde je Olimpik dobro odolevao sve do 65. minuta.

Prvi gol za goste je delo Kilijana Mbapea koji je na ovoj utakmici ušao kao rezerva samo tri minuta pre tog 65.

Zamenio je Čupo-Motinga, a onda dodavanje Anhela Di Marije svojim munjevitim trkom pored Kamare pretvorio u beg i u gol za 1:0.

Za Olimpik je od 73. minuta zaigrao i Nemanja Radonjić, ali ni on ni Valer Žermen nisu uspeli da pomognu svojoj ekipi da osvoji bar bod.

Konačan rezultat je u petom minutu nadoknade postavio Julijan Draksler koji je dobro ispratio akciju u kontri i na drugoj stativi sačekao promašaj Nejmara.

PSŽ se posle nove pobede učvrstio na prvom mestu Lige 1 sa 33 boda, ispred Lila sa 25, Monpeljea sa 22, Liona sa 20 i Marseja na petom mestu sa 19 bodova.