LaLiga: VAR umalo presudio Sevilji, Alaves nastavio da dominira

Objavljeno: 29.10.2018.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu Uesku sa 2:1 u desetom kolu španske LaLige.

Dvostruki strelac bio je Pablo Sarabija, koji je golove postigao u 65. i 78. minutu.

VAR tehnologija obeležila je ovaj meč, s obzirom da su Sevilji u prvom poluvremenu poništena čak dva gola posle gledanja ponovljenog snimka od strane sudija u VAR sobi.

Iz Sevilje se nisu bunili, a golovi su opravdano poništeni.

Jedini gol za Uesku postigao je Horhe Pulido u trećem minutu nadoknade vremena fantastičnom reakcijom petom, ali uzalud za svoju ekipu, s obzirom da je kraj utakmice sviran iste sekunde nakon pogotka.

Fudbaleri Alavesa pobedili su na svom terenu Viljareal sa 2:1 i popeli se na drugo mesto na tabeli španske lige.

Viljareal je poveo u 10. minutu golom đerara Morena, a izjednačio je Džonatan Kaljeri u 51. minutu.

Pobedu domaćima doneo je Borha Baston u četvrtom minutu nadoknade vremena. Alaves je posle treće uzastopne pobede, ukupno šeste u prvenstvu, drugi na tabeli sa 20 bodova, bodom manje od Barselone, koja je sa 5:1 u velikom derbiju pobedila Real Madrid.

Viljareal je pretrpeo peti poraz, bez pobede je u poslednje četiri utakmice i 17. je na tabeli sa devet bodova.