Mornar bolji od Partizana, Špan i Lapornik vodili Olimpiju do pobjede

Objavljeno: 15.10.2018.

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju od Mornara sa 97:94, u trećem kolu ABA lige.

Izabranici Nenada Čanka pretrpeli su prvi poraz u ABA ligi, dok je domaći sastav zabeležio prvu pobedu u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nemanja Vranješ sa 26 poena, dok je Kejnig ubacio 23.

Partizan je predvodio Đorđe Gagić sa 23 poena, Pejdž je ubacio 20 uz šest asistencija, dok je Zagorac imao meč ispod proseka (7p, 6sk, 3as).

Pomenuti Vranješ ima najveće zasluge za trijumg ekipe iz Bara, pošto je u poslednja dva minuta postigao gotovo sve poene Mornara. Prvo je sa dve trojke iz teških pozicija distancirao Partizan, a onda je u završnici pogodio sva važna bacanja.

Mornar je utakmicu krenuo veoma motivisano i već posle prvih deset minuta igre imali su dvocifrenu prednost, 25:14. U nastavku domaći igrači pogađali su gotovo sve i u jednom trenutku na semaforu je bilo 48:30.

Partizan je uspeo da konsoliduje redove i da do poluvremena smanji zaostatak, pa se na petnaestominutnu pauzu otišlo sa rezultatom 50:36. U trećoj četvrtini crno-beli nikako nisu uspeli da smanje zaostatak i ekipa iz Bara pred poslednju četvrtinu imala je +13.

Sredinom poslednje deonice Partizan je krenuo polako da topi prednost, a vođa je bio Đorđe Gagić, koji je meč na kraju završio sa 23 poena.

Ipak, Vranješ nije dozvolio ekipi Nenada Čanka da dođe do preokreta i Mornar je ostvario pobedu. Ovo je prvi trijumf za Mornar ove sezone u ABA ligi.

Košarkaši Olimpije pobedili su Zadar sa 91:81 u poslednjem meču trećeg kola ABA lige.

Domaći sastav ostvario je drugu pobedu u takmičenju, dok je Zadar pretrpeo i treći poraz.

Klub iz Ljubljane do pobede predvodili su Jan Špan (19p, 4sk, 4as) i Miha Lapornik (19p, 4s, 6as).

Odličan je bio i Mirza Begić sa 14 poena i devet skokova, dok je Skoti Rejnolds na debiju ostvario učinak od devet poena i osam asistencija.

U poraženom sastavu Luka Božić postigao je 20 poena, Malkom Grent 16, dok je Kristijan Krajina ubacio 11.