Liga nacija: Biragi heroj “Azura”, poraz Albanije, Crna Gora ubjedljiva, Rusija na korak do plej-ofa

Objavljeno: 15.10.2018.

Fudbalska reprezentacija Italije pobedila je na gostovanju Poljsku sa 1:0, u trećem kolu grupe tri Lige nacija A.

“Azuri” su do prvog trijumfa u ovom takmičenju došli golom Kristijana Biragija u nadoknadi vremena drugog perioda igre.

Lasanja je sjajno reagovao glavom u kaznenom prostoru, lopta je na drugoj stativi došla do fudbalera Fiorentine koji je lako uspeo da je pošalje u mrežu.

Italijanu su na kraju zasluženo došli do trijumfa, pošto su bili mnogo bolji protivnik tokom svih 90 minuta igre. Poljska je ovim porazom ostala bez šansi za plasman u plej-of, dok se “Azuri” nadaju da bi mogli da preskoče Portugal.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Crna Gora je savladala Litvaniju, dok je Izrael pred domaćom publikom savladao Albaniju sa 2:0.

Izraelci su ovim trijumfom izbili na prvo mesto, dok je Albanija poslednjeplasirana u grupi jedan Lige nacija C.

Golove za Izrael postigli su Hemed u osmom minutu i Saba u 83.

Fudbaleri Crne Gore pobedili su Litvaniju sa 4:1, u četvrtom kolu Lige nacija C.

Crnogorci su nastavili u stopu da prate selekciju Srbije i sada imaju bod manje od “Orlova” koji su ranije u toku dana odigrali nerešeno sa Rumunijom.

Situacija u grupi četiri veoma se zakomplikovala, pošto dve selekecije deli samo dva boda i poslednja dva meča u grupi će odlučiti koja će se reprezentacija plasirati u plej-of.

Fudbaler Crvene zvezde Filip Stojković meč je morao ranije da završi zbog povrede, čiji stepen još nije poznat. Desnog beka u 87. minutu zamenio je Radunović. Igrač Partizana Nebojša Kosović odigrao je svih 90 minuta za pobednički sastav.

Crna Gora pitanje pobednika rešila je u prvom poluvremenu. Stefan Mugoša u 10. minutu načeo je mrežu Litvanije, Kopitović je u 35. povisio na 2:0, dok je Mugoša svoj drugi gol postigao u 45. minutu iz jednaeasterca.

U nastavku je bilo dosta prilika na obe strane, a viđena su dva gola. U 86. Zorić je samo potvrdio pobedu “Sokolova”, dok je Baravikas u 88. postigao počasni gol za Crnu Goru.

Crna Gora naredni meč igra 17. novembra u Srbiji, dok Litvanija istog dana gostuje Rumuniji.

Fudbaleri Rusije pobedili su Tursku sa 2:0, u trećem kolu grupe dva Lige nacija B.

“Zbornaja komanda” ostvarila je važnu pobedu, pošto sada ima četiri boda više od Turske, odnosno šest od poslednje Švedske.

Rusija se nalazi na korak do plej-ofa, pošto ima četiri boda više od Turske i pet od Švedske, koja ima i utakmicu manje. Ukoliko “Vikinzi” savladaju Tursku i Rusiju

Golove za Rusiju postigli su Nojšteter u 20. i Čerišev u 78. minutu. Turska je ostala bez šanse da se plasira dalje, pošto imaju četiri utakmice manje od “Komande”:

Kada je reč o mečevima Lige D, Azerbejdžan i Malta odigrali su 1:1, kao i Farska Ostrva i tzv. Kosovo.