Rutinska pobjeda Zvezde za perfektan učinak u ABA

Objavljeno: 13.10.2018.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Krku sa 80:66 u prvom meču trećeg kola ABA lige.

Izabranici Milana Tomića ostali su neporaženi u regionalnom takmičenju, dok je ekipa iz Novog Mesta doživela drugi neuspeh.

Šampion Srbije u narednom kolu dočekuje Igokeu, odnosno Krka tim Partizana.

ABA lige, treće kolo:
Crvena zvezda – Krka 80:66 (29:17, 17:15, 20:19, 14:15)
FMP – Cibona 93:88pp (24:22, 20:19, 18:10, 17:28, 14:9)
21.00 Cedevita – Mega Bemaks

nedelja:
17.00 Mornar – Partizan
19.00 Igokea – Budućnost
21.00 Petrol Olimpija – Zadar

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bili Beron sa 13 poena, dok su dvocifreni još bili Ristić 10 poena, šest skokova i Reglend 10 poena i četiri asistencije.

Goste je predvodio Marineli sa 15 poena i sedam asistencija, Jure Lalić je postigao 10, kao i Miha Lapornik, koji je imao i četiri izgubljene lopte.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо
ABA liga, treće kolo:

Crvena zvezda – Krka
hala: “Aleksandar Nikolić”
sudije: Pukl, Nikolić, Kralj

Sastavi:

Zvezda: Reglend 10, Čović 3, Perperoglu 6, Davidovac 4, Nenadić 4, Lazić 9, Faje 9, Beron 13, Ristić 10, Simanić 5, Cirbes 6, Odžo 3.

Krka: Mahkovič 3, Janc 1, Marineli 15, Škedelj 8, Osolnik 0, Stipančev 3, Cinac 5, Đapa 5, Fifolt 3, Balažič 4, Lalić 10, Lapornik 10.

Krka je dobra započela utakmicu, vodila je sa 8:7, ali je tada usledila velika serija beogradskog kluba. Zvezda je gotovo sve pogađala i prvu četvrtinu rešila je rezultatom 29:17.

Tokom druge deonice nismo gledali lepršavu košarku, a gosti su uspeli da odole napadima Zvezde i da sam -14 odu na pauzu od petnaestominutnu pauzu.

Treću četvrtinu gosti iz Novog Mesta odigrali su mnogo bolje i u jednom trenutku uspeli su da smanji zaostatak na jednocifren. Međutim, ulaskom Dušana Ristića crveno-beli dobili su neku novu energiju i on je jedan od najzaslužnijih za pobedu.

Ristić je igrao odličnom na kraju treće i tokom kompletne četvrte četvrtine, a na kraju je meč završio sa 10 poena, šest skokova, jednom asistencijom i blokadom. Zvezda je upisala treću pobedu i ostala na vrhu ABA lige.