Krajinović nemoćan, Del Potro u polufinalu Pekinga

Objavljeno: 5.10.2018.

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Pekingu.

Krajinović je u četvrtfinalu izgubio od prvog nosioca i četvrtog igrača sveta Huana Martina del Potra, rezultatom 6:3, 6:0

Meč je trajao nešto više od sat vremena, a Filip je u samo jednom trenutku bio blizu da ugrozi rivala.

Iako je dobro servirao, pretrpljeni brejk u ranoj fazi ga je koštao prvog seta, da bi na startu drugog dočekao slabiji gem Argentinca, ali nije iskoristio tri prilike.

To je bio i odlučujući trenutak, posle kojeg je sve krenulo nizbrdo i Delpo je brzo priveo meč kraju.

Del Potro će se u borbi za finale sastati sa Fabiom Fonjinijem koji je eliminisao Mađara Martina Fučoviča.

Tako je Srbija ostala sa jednim predstavnikom u kineskom gradu jer Dušan Lajović igra sa Kajlom Edmundom koji je postavljen za petog nosioca.

Tok meča:

Krajinović dobro otvara meč i prvi servis-gem osvaja bez izgubljenog poena, ali nakon što je izjednačio, Delpo pritiska servis Srbina i odmah pravi brejk, koji sigurnim servisom kapitalizuje u 3:1.

Izgubljen servis i rani zaostatak nije deprimirao Krajinovića koji odmah reaguje perfektnim gemom.

U sledeća dva gema pretio je Argentinac, ali je Filip uspevao lako da se vrati i dobije servis u kojem je imao početni udarac. ‘Div iz Tandila’ je opet izgubio prvi poen, ali nije dozvolio ikakvu šansu rivalu i otišao na 5:3.

To je bio znak da napadne u sledećem gemu, servis srpskog igrača je stao i pretrpevši novi brejk izgubio je i set – 6:3.

Prvu veliku priliku srpski igrač propustio je na startu drugog dela, kada je protivnik malo usporio sa servisima. To je Krajinoviću omogućilo tri brejk šanse, ali je kod svake napravio grešku, iako je imao kontrolu poena, pa se Delpo nekako izvukao.

Očekivano, odmah je pretrpeo brejk i nalazi se u velikom problemu, a pritom je i vidno besan – 6:3, 2:0.

Ekspresno je materijalizovao stečenu prednost i započeo seriju od 12 uzastopnih poena. Krajinović je potpuno nestao, bio je nervozan, izbacivao je svaki drugi udarac u aut i vrlo brzo se našao na ivici poraza, pošto je Huan Martin poveo sa 5:0 u drugom setu.

U istom ritmu nastavljeno je u sledećem gemu, pa je Del Potro slavio sa 6:3, 6:0.