AIK sve bliže tituli šampiona Švedske

Objavljeno: 30.9.2018.

Fudbaleri AIK savladali su Dalkurd na gostovanju rezultatom 4:0 u meču 24. kola švedske lige. Kalmar i Bromapojkarna su igrali nerešeno 1:1.

AIK je na gostovanju Dalkurdu poveo u 33. minutu golom Kristofera Olsona, da bi deset minuta kasnije iz penala vođstvo aktuelnog lidera udvostručio Danijel Sundgren.  U 58. minutu Eklad daje autogol, da bi konačan rezultat postavio Nikolas Stefaneli.

Bromapojkarna je povela na gostovanju Kalmaru u 56. minutu golom Džeka Lanea, da bi samo dva minuta kasnije izjednačio iskusni Rasmus Elm. Srpski golman i bivši čuvar mreže Mladosti iz Lučana, Nikola Petrić je bio svih 90 minuta na golu gostiju.

Malme i Sundsval su igrali meč bez golova u Malmeu, dok je Ostersunds slavio protiv Đurgardena na gostovanju. Mukibi je doneo prednost Ostersundsu u 13. minutu dok je Vindgren postavio konačan rezultat početkom drugog poluvremena.

Trijumfom AIK sada taj klub ima osam bodova više od drugoplasiranog Norčepinga koji je u 24. kolu remizirao. 57 bodova ima AIK, Norčeping 49, a Hamarbi 47. U zoni ispadanja su Treleborj, Dalkurd i Bromapojkarna koja ima 20 bodova kao i Sirijus.

Izvor: Sportklub