Spektakularni golovi, odlična Mladost i pobjeda Zvezde pred put u Pariz!

Objavljeno: 29.9.2018.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost iz Lučana sa 2:1 u prvom meču desetog kola Superlige Srbije.

Sastavi ekipa:

Crvena zvezda: Borjan, Babić, Degenek, Gobeljić, Ebisilio, Kafu, Hajdin, Jovičić, Jovančić, Pavkov, Simić. Trener: Vladan Milojević

Mladost: Rosić, Andrić, Jevremović, Jovanović, Markoski, Milošević, Pavlović, Pejović, Pešić, Sinđić, Tumbasević. Trener: Nenad Milovanović

Stadion: Rajko Mitić, Beograd
Kapacitet: 54.000
Sudija: Aleksandar Vasić.

Zvezda je na stadionu “Rajko Mitić” pobedila golovima Žonatana Kafua i Branka Jovičića, a Mladost je pružila odličan otpor i za nju je strelac bio Marko Jevremović.

Zvezda je tako upisala nova tri boda i posle remija u 158. “večitom derbiju” nastavila da pobeđuje što će dobro doći pred put u Pariz gde u sredu igra protiv Paris Sen Žermena u drugom kolu Lige šampiona.

Uvodnih 15 minuta prvog dela igre pripalo je bez dileme igračima Mladosti. Oni su za to vreme stvorili i dve jako dobre prilike i pokazali da nisu došli da se brane.

To je udarcem u šestom minutu pokazao Jovan Markoski koji je mogao i bolje da zahvati loptu, pa je Milan Borjan lako odbranio.

U 11. minutu je prvo Pejović sjajno uposlio Tumbasevića koji je glavom šutirao malo pored gola Zvezde, da bi već u narednom napadu Veljko Simić dao gol za Zvezdu.

Pronašao ga je Milan Pavkov dugom loptom, ali je Simić bio u ofsajdu, sudije su to primetile i gol nije priznat.

Mladost je u 17. minutu imala drugu dobru šansu. Centrirao je Lazar Jovanović, Markoski se na ivici šesnaesterca namestio i tukao volejem pored gola.

Zvezda je od tog trenutka zaigrala bolje, lopta se bolje kretala među njenim igračima i to je rezultiralo dobrom prilikom za Stefana Hajdina u 28. minutu.

Bek Zvezde je glavom šutirao za nijansu slabije nego što je trebalo i golman gostiju Rosić je to odbranio. Usledilo je nekoliko udaraca sa distance Zvezde koja ih je do poluvremena ukupno sakupila osam, ali pogodaka nije bilo.

StarSport

Zvezda daje gol posle duela u kom su se pet minuta po izlasku iz svlačionice našli Predrag Pavlović i Stefan Hajdin.

Njih dvojica su bili u kaznenom prostoru Mladosti, sudija Aleksandar Vasić je procenio da je Pavlović bio žustriji u tom duelu i dosudio je penal.

Loptu je namestio Žonatan Kafu i preciznim udarcem doneo svojoj ekipi prednost u 51. minutu.

Usledilo je najboljih dvadesetak minuta meča i dva fantastična gola. Prvi je dao Marko Jevremović koji je iskosa u 65. minutu izjednačio na 1:1 pogodivši dalji ugao gola Zvezde.

Rosić je potom odbranio Kafuu zicer sa četiri metra, da bi već u narednom napadu Simić iz kornera pronašao Branka Jovičića na 22 metra, a novopečeni reprezentativac je raspalio po lopti i pogodio gornji ćošak Rosićevog gola za 2:1.

Zvezda je posle toga imala nekoliko šansi, Marin je probao da lobuje Rosića u 79. minutu, Kafu je sa pet metara promašio loptu u 81, a rezultat se do kraja nije menjao.