PSŽ nadoknadio 0:2 na Enfildu, Firmino srušio “Svece” u 92., preokret Atletika, minimalac Borusije

Objavljeno: 18.9.2018.

Fudbaleri Liverpula savladali su PSŽ 3:2 u spektakularnom meču na startu nove sezone Lige šampiona.

Liga šampiona, I kolo:
Liverpul – PSŽ 3:2 (2:1)
Staridž 31, Milner 36, Firmino 92  Menije 40, Mbape 83
Enfild, Liverpul
Gl. sudija: Džunejt Čakir (Tur)Liverpul: Alison – Robertson, Van Dajk, Gomes, Aleksander-Arnold – Vajnaldum, Henderson, Milner – Mane, Salah, StaridžPSŽ: Areola – Bernat, Silva, Kimpembe, Menije – Markinjos, Di Marija, Rabio – Nejmar, Mbape, Kavani

“Sveci” su uspeli da nadoknade dva gola zaostatka iz prvih pola sata utakmice, ali su u nadoknadi vremena ostali praznih šaka na Enfildu.

Junak “redsa” je u 92. minutu bio Brazilac Roberto Firmino, sjajnim golom nakon što je sa dva lažnjaka izbacio Markinjosa.

Liverpul je počeo meč furioznim napadima, domaćin je “torpedovao” gol PSŽ preko Van Dajka, Milnera i Gomesa u prvih 15 minuta, da bi tek u 17. “Sveci” odgovorili preko Nejmara.

Usledilo je mirnih 15-ak minuta, a onda “blickrig” Liverpula i dva gola za šest minuta. Prvo je Danijel Staridž sjajnim udarcem glavom doneo vođstvo, da bi u 36. minutu Džejms Milner savladao Areolu sa bele tačke, nakon faula Bernata nad Aleksander-Arnoldom.

Međutim, pet minuta pre poluvremena PSŽ se vraća u “život” zahvaljujući Tomasu Menijeu, koji koristi odbitak i preciznim udarcem uz desnu stativu smanjuje na 1:2 pred odmor.

U drugom poluvremenu je pao tempo igre, Liverpul je kontrolisao ritam, ali nije bilo uzbuđenja pred golovima. Tako se igralo do poslednjih pola sata kada su se dva tima opet razigrala.

Probudio se i Mohamed Salah, ali ni on ni Staridž nisu uspeli da opet savladaju Areolu. Osam minuta pre kraja fantastičnu priliku je posle veleslaloma sebi stvorio Mane, ali je lopta prozujala pored stative u gol aut.

Već u sledećem napadu je usledila surova kazna. Nejmar je promešao vezni red i odbranu Liverpula, a onda ispred kaznenog prostora odložio loptu do Mbapea koji lako matira Alisona.

Mnogi su već videli podelu bodova, kada je u 92. minutu bljesnuo rezervista Firmino, koji zbog povrede oka zamalo nije propustio meč. Nadmurio je zemljaka Markinjosa i doneo velika tri boda “redsima”.

U drugom meču Grupe C u Beogradu, Crvena zvezda je odolela Napoliju. U drugom kolu Grupe C, PSŽ dočekuje Zvezdu, dok Liverpul gostuje Napoliju. Mečevi su na programu 3. oktobra.

Fudbaleri Atletiko Madrida, Borusije Dortmund i Galatasaraja zabeležili su pobede u prvom kolu Lige šampiona.

Grupa A:
Klub Briž – Borusija Dortmund 0:1
Pulišić 85
Monako – Atletiko Madrid 1:2
Grandsir 18 – Kosta 31, Himenes 45

U Grupi A, Atletiko Madrid je posle preokreta savladao Monako 2:1 na gostovanju u Kneževini.

U drugom meču grupe Borusija Dortmund je minimalnim rezultatom slavila na gostovanju kod Klub Briža u Belgiji.

Monako je poveo protiv Atletika golom Grandsira u 18. minutu, ali Atletiko preokreće već do poluvremena.

Izjednačenje je donela kombinacija Grizman-Kosta, u kojoj je Brazilac zatresao mrežu u 31. minutu.

U nadoknadi prvog dela meča Atletiko preokreće na 2:1, golom Himenesa na asistenciju Kokea.

Grupa B:
Barselona – PSV 4:0
Mesi 32, 77, 87, Dembele 76
Inter – Totenhem 2:1
Ikardi 86, Vesino 90 – Eriksen 53

“Jorgandžije” su u nastavku zatvorili sve prilaze svom golu, Monako je imao samo jednu šansu za poravnanje, ali je Glik šutirao pored stative u nadoknadi vremena.

U otvorenom duelu u Brižu, Borusija je do tri važna boda stigla pogotkom talentovanog Kristijana Pulišića pet minuta pre kraja susreta.

Borusija je dominirala tokom većeg dela meča, ali je Briž bio konkretniji u napadu u prvih 45 minuta, međutim, Vanaken, Greneveld i Densvil su se ispromašivali.

U finišu prvog poluvremena Šmelcer je propustio priliku da to kazni, a deset minuta pre kraja Pišček nije iskoristio sjajnu situaciju ispred gola Briža.

Neposredno pre gola Pulišića, domaćin je mogao da povede, ali je Roman Burki fantastično intervenisao posle šuta Opende.

Grupa D:
Galatasaraj – Lokomotiva 3:0
Rodrigez 9, Derdijok 67, Inan 90
Šalke – Porto 1:1
Embolo 64 – Otavio 75p

Čelo Grupe D je posle uvodnog kola preuzeo sjajni Galatasaraj. Turski velikan je razbio ruskog prvaka Lokomotivu 3:0 u Istanbulu.

Galata je povela već u devetom minutu preko Rodrigeza, da bi vođstvo duplirao Derdijok sredinom drugog poluvremena.

Tačku na pobedu je stavio Inan, pogotkom iz penala u nadoknadi vremena.

U drugom meču grupe Šalke i Porto su podelili bodove u Gelzenkirhenu. Portugalci su propustili šansu da povedu već u 13. minutu, Teles je promašio penal.

Kazna je usledila sredinom drugog poluvremena kada je Embolo zatresao mrežu Porta, međutim, 15 minuta pre kraja gosti dobijaju novi penal, koji realizuje Otavio za konačnih 1:1.