Đuzepe Meaca, Milano
Gl. sudija: Klemen Turpan (Fra)

Inter: Handanović – Asamoa, Miranda, De Vrij, Skriniar – Brozović, Vesino – Naingolan, Perišić, Politano – Ikardi
Totenhem: Vorm – Dejvis, Fertongen, Sančez, Orije – Dajer, Eriksen, Dembele – Lamela – Son, Kejn.

“Nerazuri” su preokretom u nadoknadi vremena savladali Totenhem 2:1, dok su Katalonci ubedljivo savladali PSV 4:0.

Fizički i tehnički nadmoćniji londonski Spursi su bili na korak od važne pobede na Đuzepe Meaci, vodili su golom Kristijana Eriksena do 85. minuta, a onda je Inter srušio “Pevce” iz dva poteza.

Prvo je Mauro Ikardi, potpuno nevidljiv u prethodnom delu meča, izjednačio fantastičnim volej udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Osetio je domaćin trenutak i izvršio žestok pritisak u završnici meča, a gosti nisu uspeli da mu odole, očajno su reagovali prilikom kornera u 93. minutu, što Inter koristi i preko Matijasa Vesina preokreće za važnu pobedu na startu sezone.

Bio je ovo Interov prvi meč u Ligi šampiona posle 2.380 dana odsustva iz elitnog ranga evropskog klupskog fudbala.

U drugom meču Grupe B nije bilo iznenađenje, dobro se držao PSV na Kamp Nou, ali je na kraju ispraćen u Ajndhoven s punom mrežom golova.

Barselona – PSV 4:0 (1:0)
Mesi 32, 77, 88, Dembele 75
Kamp Nou, Barselona
Gl. sudija: Tasos Sidiropulos (Gre)

Barselona: Ter Štegen – Alba, Umtiti, Pike, Roberto – Buskets, Kutinjo, Rakitić – Dembele, Mesi, Suares
PSV: Zoet – Tasende, Viergecer, Švab, Dumfris – Hendriks, Rosario – Pereiro – Lozano, Bergvajn, De Jong

Barselona je dominirala tokom celog toka meča, ali je imala “samo” 1:0 pred poslednjih 15 minuta, zahvaljujući sjajnom golu Lionela Mesija iz slobodnog udarca u prvom poluvremenu.

Kada se očekivala napeta završnica, Katalonci su bljesnuli i espresno slomili goste. Prisisak je sa leđa skinuo mladi Osman Dembele sjajnim golom sa oko 18 metara posle solo akcije u 75. minutu.

Samo dva minuta kasnije bilo 3:0, nakon divne kombinacije Rakitića i Mesija, a dva minuta pre kraja Argentinac koristi još jedno sjajno proigravanje saigrača u kazneni prostor, ovaj put Suaresa, za het-trik.

Mesi je osmi put u karijeri postigao tri gola na jednoj utakmici Lige šampiona, po čemu je novi rekorder takmičenja.