Serija A: Roma ispustila dobijeno protiv “srpskog” Kjeva

Objavljeno: 16.9.2018.

Fudbaleri Rome remizirali su sa Kjevom na domaćem terenu (2:2) u četvrtom kolu italijanske Serije A.

Roma je na samom startu došla do vođstva, koje je povećala, ali se u drugom poluvremenu sve raspalo za “Vučicu”.

Za Kjevo su u startnih jedanaest bili Ivan Radovanović i Nenad Tomović, dok je na klupi meč presedeo Strahinja Tanasijević. U protokolu za utakmicu nije bio bivši as Lacija Filip Đorđević.

Prednost polufinalisti Lige šampiona iz prošle godine doneo je Stefan El Šaravi u 10. minutu, da bi 20 minuta kasnije bio precizan Brajan Kristante na asistenciju Edina Džeka.

Niko nije očekivao da Kjevo može da se vrati nakon pozamašnog zaostatka na poluvremenu, još i na gostovanju, ali su “leteći magarci” uspeli da se vrate i uzmu bod.

Slovenac Valter Birsa bio je precizan u 52. minutu, da bi na konačnih 2:2 izjednačio Mariuš Stepinski u 83. minutu utakmice.

Kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov proveo je svih 90 minuta na terenu za Romu.

Roma je u ovoj sezoni Serije A zabeležila tek jedna trijumf, dok je Kjevo i dalje u minusu sa bodovima, zbog prethodnih odluka FS Italije.