Bundesliga: Dortmund “slomio” Ajntraht, Mijat i Filip startovali

Objavljeno: 15.9.2018.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Ajntraht iz Frankfurta sa 3:1 u trećem kolu nemačke Bundeslige.

Dortmund je ostvario drugi trjiumf u Bundesligi, i sada, uz jedan remi, zauzimaju prvu poziciju na tabeli.

Za Ajntraht trenutno nastupaju tri sprska fudbalera, a dvojica su počela u startnih jedanaest – Mijat Gaćinović i Filip Kostić.

Mijat i Filip nisu ostavili značajniji trag na ovoj utakmici, sem što je Kostić zaradio žuti karton, a bivši fudbaler Crvene zvezde Luka Jović na teren je ušao u 63. minutu.

Prvi gol na meču postigao je Dialo u 36. minutu i domaćine iz Dortmunda odveo na pauzu sa vođstvom. Izjednačio je Haler u 68. minutu utakmice i zabrnio navijače Borusije.

Ipak, sigurni su bili Volf u 72, kao i rezervista Pako, bivši napadač Valensije i Barselone u 88, i doneli pobedi svojoj ekipi.