Areola spasio šampione svijeta u Minhenu, Hrvatska bez pobjede na prijateljskom gostovanju Portugalu

Objavljeno: 7.9.2018.

Fudbaleri Nemačke i Francuske odigrali su bez golova u prvom meču grupe jedan Lige A nacije.

“Panceri” odigrali su prvi meč posle očajnog izdanja na Mundijalu, kada su kao aktuelni šampion sveta eliminisani već u grupnoj fazi.

Tokom prvih 30-tak minuta nije bilo mnogo uzbuđenja na “Alijanc areni”, a onda je u završnici poluvremena viđeno nekoliko šansi.

Humels je u 35. minutu zapretio golu Francuske, a onda su Žiru u 37. i Mbape u 43. uzvratili na drugoj strani. Manuel Nojer je oba puta fantastično reagovao.

Tokom drugog perioda igre gledao se mnogo dinamičniji fudbal, međutim mreže su mirovale. Grizman je pokušao u 61, dok je Areola četiri minuta kasnije sjajnom intervencijom sprečio Rojsa da postigne gol.

Do kraja meča golman Pari Sen Žermena još nekoliko puta je nestvarnim intervencijama spasao gol i tako sačuvao mrežu šampiona sveta. Prvi iz grupe plasiraće se u plej-of.

Nemačka 13. oktobra gostuje Holandiji, dok će Francuska za tri dana ugostiti “Oranje”. Kada je reč o Holandiji, oni su večeras savladali u prijateljskoj utakmici Peru sa 2:1. Golove za domaće postigao je Depaj u 60. i 83. minutu, dok je jedini strelac za Peru bio Akvino (13).

Fudbaleri Velsa startovali su ubedljivom pobedom u Ligi nacija (B), pošto su pred domaćom publikom pobedili Republiku Irsku sa 4:1.

Vels je zasluženo došao do trijumfa, a golove su postizali Lorens (6), Bejl (18), Ramzi (37) i Roberts u 55. minutu. Za Irsku strelac bio je Vilijams u 66. minutu.

U Ligi C nacija odigrana su dva meča grupe tri. Norveška je savladala Kipar sa 2:0, dok je Slovenija neočekivano poražena od Bugarske pred svojim navijačima.

Norvežane je do trijumfa vodio Stefan Johanson golovima u 21. i 43. minutu. U drugom meču grupe Bugari su do važna tri boda došli golovima Kraeva u trećem i 59. minutu.

Među reprezentacijama sa najslabijim koeficijentom pobedu je ostvarila Makedonija na gostovanju protiv Gibraltara, dok su Letonija i Andora odigrale bez golova.

Srbija nastupa u Ligi C i prvi meč će igrati u petak od 20.45 protiv Litvanije. “Orlovi” se nalaze u grupi sa Rumunijom, Crnom Gorom i pomenutom baltičkom zemljom.

Tričkovski 19, Alioski 35

Fudbaleri Hrvatske i Portugala odigrali su 1:1 u prvoj prijtaljskoj utakmici posle Mundijala u Rusiji.

Vicešampioni sveta poveli su u 18. minutu preko Ivana Perišića, koji je sjajnim udarcem sa nekih 12 metara savladao Ruija Patrisija.

Portugal je do izjednačenja došao golom iskusnog Pepea u 32. minutu. U ulozi asistenta našao se Pici.

Sa tim rezultatom otišlo se na petnaestominutnu pauzu.

Tokom drugog poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, a možda i najbolju šansu imao je Mario Rui u 78. minutu kada je pogodio stativu. Hrvatska odigrala je solidan meč posle Mundijala u Rusiji gde je poražena u finalu od Francuske.

Od ostalih prijateljskih utakmica Austrija je savladala Švedsku sa 2:0, dok je Holandija sa 2:1 savladala Peru.