PL: Lukaku čuva Murinja, “Stršljenovi” izboli “Pevce”

Objavljeno: 2.9.2018.

Zahvaljujući napadaču Romeluu Lukakuu menadžer Mančester junajteda Žoze Murinjo nešto je mirniji – “Crveni đavoli” pobedili su Burnli u četvrtom kolu PL.

Junajted je na gostovanju slavio rezultatom 2:0, a oba pogotka je u prvom poluvremenu postigao belgijski napadač.

Prvo je u 27. minutu iskoristio odličan centaršut Aleksisa Sančesa i glavom zatresao mrežu domaćina, da bi u finišu poluvremena uz dosta sreće overio trijumf svog tima.

Nakon duge akcije i karambola lopta mu se odbila u noge i nije mu bilo teško da sa sedam-osam metara zatrese mrežu.

Do kraja utakmice trijumf je mogao da bude i ubedljiviji, ali je Pol Pogba promašio jedanaesterac, dok je Markus Rašford zbog udaranja protivnika dobio direktan crveni karton.

Junajted, za koji je srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao čitav meč, došao je do drugog trijumfa sada zauzima 10. mesto sa šest bodova, pa Murinjo može malo da odahne. Portugalac je posle lošeg početka sezone pod velikim pritiskom i prvi je “favorit” od svih trenera u ligi da dobije otkaz.

S druge strane, Burnli ne uspeva da ponovi igre iz prošlog šampionata i nalazi se na pretposlednjem mestu sa samo jednim bodom.

U drugoj utakmici nedeljnog programa Votford je nastavio sa fantastičnim početkom sezone i posle preokreta savladao Totenhem – 2:1.

“Stršljenovi” su parirali favorizovanim “Pevcima” u prvom delu igre, ali su nesrećno primili gol početkom nastavka. Posle duge akcije Lukas Mura je želeo da vrati povratnu na penal, lopta je pogodila Dukurea i završila u bližem uglu.

Međutim, ekipa Havija Grasije je sačekao svoju šansu i krunisao period od dvadesetak minuta bolje igre – kapiten Troj Dini je glavom pogodio posle skraćenog kornera, a samo nekoliko trenutaka kasnije Ketkart se najbolje snašao nakon kornera i doneo veliki preokret.

Izabranici Maurisija Poćetina pokušali su da izjednače, ali nisu uspeli i prvim porazom su pali na peto mesto sa devet bodova, dok je Votford dve pozicije iznad sa tri boda više.