Vicešampion Francuske siguran

Objavljeno: 12.8.2018.

Fudbaleri Monaka pobedili su Nant u prvom kolu francuske Lige 1 sa 3:1.

Strelci za Monako su bili Roni Lopes, Falkao, a upisao se i crnogorski internacionalac Stevan Jovetić.

Posle prvog poluvremena bez golova, “led” je probio Lopes u 69. minutu. Nant se solidno branio, ali je Lopes posle šuta saigrača bio najbliži lopti na drugoj stativi i samo je ubacio u gol za 1:0.

Na 2:0 je povisio Jovetić koji je istrčao kontru i rutinski u 83. minutu savladao golmana domaćih Tatarusanua.

Kao na igrici školsku akciju iz peterca posle ubacivanja sa strane po zemlji za 3:0 rešava Falkao, a utešni gol Nant postiže u drugom minutu nadoknade.

Sala je primirio loptu na 16 metara od gola, okrenuo i od stative vrlo precizno pogodio za 1:3. Monako je posle ove utakmice drugi na tabeli iza Marseja koji je u petak sa 4:0 bio bolji od Tuluza. Nant je za sada 19.

Aktuelni šampion, ekipa Paris Sen Žermena igra svoj meč u nedelju protiv Kaena.