Potop Mege na Bahamima – Kentaki slavio sa +36

Objavljeno: 12.8.2018.

Košarkaši Mega Bemaksa poraženi su od američkog Univerziteta Kentaki sa 100:64, u okviru centralnog događaja na turneji NCAA ekipe na Bahamima.

Utakmica se igrala po NCAA pravilima a Dejan Milojević je meč započeo sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Mušidi, Fundić i Bitadze.

Mega je slabo ušla u meč pa je ekipa Džona Kaliparija rano došla do ubedljivog vođstva.

Igrači Dejana Milojevića su krajem prvog poluvremena i na početku drugog uspeli da spuste razliku na 15 poena, ali nisu imali snage da ugroze pobedu Kentakija.

Drugo poluvreme otvara Mušidi trojkom za minus 15, ali je usledio loš period igre Mege pa Kentaki ponovo diže prednost na 25 poena. Mušidi i Fundić u napadu su održali Megu, ali odbrana ponovo popušta pa prednost američkog Univerziteta nastavlja da raste.

Čarapić je bio solidan u napadu, a do kraja meča ritam igre je malo opao za konačnih 100:64 za Kentaki.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Kostja Mušidi sa 15 poena i Stefan Fundić sa 14 uz 12 skokova dok se u ekipi prošlosezonskih finalista NCAA šampionata najviše istakao PiDžej Vašington sa 20 poena i 12 skokova.

Za Megu na ovom meču nije nastupio Nikola Mišković koji je zadobio povredu zgloba na prethodnom meču sa San Lorencom, a krajem prvog poluvremena se povredio i Goga Bitadze koji nije potom ulazio u igru u drugom poluvremenu.

Bio je ovo veoma specifičan duel, pošto se retko kad poznati američki koledži sastaju sa nekim evropskim ekipama. Ova dva tima u poslednjih nekoliko godina dala su najviše NBA igrača i zbog toga mnogi Megu nazivaju “Evropski Kentaki”.

Izabranici Džona Kaliparija su na kraju ubedljivo slavili, ali nema sumnje da je ovde rezultat bio u drugom planu. Ovde nije kraj Meginim utakmicama protiv Univerziteta, pošto će se u Španiji po evropskim pravilima sastati sa Mičigenom.