Zverevu prijao prekid, Kolšrajber nemoćan protiv Andersona

Objavljeno: 6.7.2018.

Aleksander Zverev, najbolji nemački teniser, u meču koji je prekinut prethodnog dana savladao je tenisera iz SAD Tejlora Herija Frica.

Zverev je, pre prekida, gubio sa 2:1 u setovima, a u taj-brejku trećeg seta je pretrpeo poraz bez ijednog osvojenog poena.

Nemac je mnogo bolje igrao u nastavku duela i izgledalo je kao da mu je pauza veoma prijala, pa je poprilično ubedljivo osvojio četvrti i peti set za konačan rezultat od 6:4, 5:7, 6:7 (0), 6:1, 6:2 u poslednjem meču drugog kola.

Ernest Gulbis, koji je savladao Damira Džumhura, u narednoj, trećoj rundi sastaje se sa Zverevim.

Kevin Anderson, osmi teniser planete, u tri seta je bio bolji od nemačkog veterana Filipa Kolšrajbera, slavivši sa 6:3, 7:5, 7:5. Meč nije bio toliko ubedljiv koliko rezultat po setovima govori, ali je Kolšrajber uvek postajao najnesigurniji u najbitnijim mečevima.

Gael Monfis je posle malog preokreta slavio protiv Sema Kverija, polufinaliste iz 2017. godine.

Monf se mučio u prvom setu i poklekao pri kraju prvog seta, kada se i požalio na povredu. Ipak, kao po običaju, nije mu bilo praktično ništa pa je osvojio naredna tri seta i plasirao se u osminu finala – 5:7, 6:4, 6:4, 6:2.

Upravo će se Anderson i Monfis sastati u osmini finala Vimbldona.