‘Krompir’ za Pera i preokret, Delpo rutinirao Lopesa

Objavljeno: 6.7.2018.

Delpo je bio neumoljiv tokom celog meča i rezultat je, posle jednog časa i 36 minuta igre glasio 6:4, 6:1, 6:2.

Meč su obeležili smirenost Del Potra, kao i izuzetno loša igra Lopesa, koji je napravio čak 44 neiznuđene greške, dok je Argentinac načinio samo pet.

Benoa Per iz Francuske sa nulom je izgubio prvi set protiv Denisa Šapovalova, ali je onda usledio veliki obrt. Per naredni set dobija sa 6:2, a posle sa 6:4 i 7:6 (3) se plasira u treću rundu Vimbldona.

Damir Džumhur nije uspeo da savlada nekada velikog talenta Ernesta Gulbisa i poklekao je posle pet odigranih setova. Teniser iz BiH je ubedljivo osvojio prvi set, ali je onda Gulbis poveo sa 2:1 i na kraju bio mirniji u odlučujućem setu – 2:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:3.

Ruski teniser Karen Hačanov vodio je protiv Markosa Bagdatisa sa 2:0, ali se Bagdatis u tom trenutku probudio i zaigrao mnogo bolje. Kipranin dolazi do poravnanja rezultata u setovima, a u petom je sredinom tog dela igre imao šest brejk prilika, međutim nijednu nije iskoristio, a kasnije Hačanov koristi svoju priliku i rešava meč u svoju korist.

Pobede su još ostvarili i Ebden, Veseli, Nišikori, Edmund i Fonjini.