Liga nacija: Preokret Francuza, Srbija – Brazil za polufinale

Objavljeno: 5.7.2018.

U prvom meču Grupe A završnog turnira Lige nacija u Lilu Francuska je posle preokreta savladala Brazil 3:2. Srbija svoj prvi meč igra upravo sa olimpijskim šampionom i pobedom osigurava plasman među četiri najbolje ekipe.

Lako je sve moglo da bude drugačije. Južnoamerikanci su mnogo bolje krenuli. Poveli su 10:3 u prvom setu i rutinski su došli do startnog vođstva pošto su taj deo igre dobili 25:22. Ipak, u drugom mnogo bolja igra domaćina, koji je uzvratio 25:20. Da će ovo biti meč prepun oscilacija najbolje je pokazao treći set, koji su Brazilci na kraju rešili u svoju korist 25:21.

Može se reći da je četvrti set i prelomio pobednika. Tu se videla najizjednačenija borba, ali je domaćin imao jače živce, kao i sjajne Bojea i Engapeta i na kraju ga dobio 25:22 i izjednačio na 2:2. U petom setu bilo je drame, ali su na krilima prethodnog seta Francuzi slavili 15:13 i došli do vrednog trijumfa.

Kod pobednika najefikasniji su bili već pomenuti Boje sa 25 i Engapet sa 23 poena, dok je na drugoj strani Valas de Souza zabeležio 21 poen. U narednom meču ove grupe sastaju se Brazil i Srbija, a izabranici Nikole Grbića imaju veliku šansu pobedom da izbore plasman u polufinale i pre meča sa domaćinom.

Izvor: SporKlub