‘Petarda’ Rusije na startu Mundijala

Objavljeno: 14.6.2018.

Reprezentacija Rusije startovala je pobedom na Mundijalu, pošto je sa 5:0 pobedila Saudijsku Arabiju.

Na prvom meču 21. izdanja Svetskog prvenstva izabranici Stanislava Čerčesova odigrali su odličan meč i već u prvom poluvremenu rešili su pitanje pobednika.

“Zbornaja komanda” krenula je furiozno i već posle 12. minuta igre na semaforu bilo je 1:0. Centrirao je Zobnin, a Gazinski glavom savladao golmana Saudijske Arabije.

Peh za domaći sastav desio se sredinom prvog poluvremena kada se povredio Alan Dzagojev. Umesto njega u igru je ušao Denis Čerišev.

Nastavila je Rusija da igra bolje od protivnika, međutim činilo se da će se sa minimalnim rezultatom otići na pauzu. Tako bi i bilo da Čerišev nije mislio drugačije.

Fudbaler koji je zamenio Dzagojeva odlično se snašao u kaznenom prostoru i silovitim udarcem udvostručio prednost.

Artjom Dzjuba posle 89 sekundi, od kako je ušao u igru, povosio je na 3:0 u 71. minutu i tada je bilo svima jasno da će Rusija doći do tri boda. Tu nije bio kraj agonije Saudijske Arabije.

Čerišev je u 91. minutu postigao prelep pogodak i on će verovatno biti u konkurenciji za najlepši na Mundijalu. Igrač Viljareala sjajno je šutirao “spoljnom” i golman gostiju nije imao šanse.

Konačan rezultat postavio je Denis Golovin u 94. minutu kada je iz slobodnog udarca savladao Al Majufa. Rusija nije mogla bolje da krene Mundijal pred domaćom publikom.

Drugi meč grupe A igraju Egipat i Urugvaj u petak od 14 časova. Rusija naredni meč igra protiv Egipta 19, odnosno Saudijska Arabija 20. protiv Urugvaja.

Srbija će Svetsko prvenstvo započeti u nedelju, kada se od 14h sastaje sa Kostarikom.