Došao je i taj dan: Počinje Svjetsko prvenstvo u fubalu!

Objavljeno: 14.6.2018.


Rusija će od danas pa u narednih mesec dana biti svetska fudbalska prestonica, jer će 11 gradova ugostiti 32 tima koji se bore za čuvenu “boginju”, trofej namenjen šampionu Svetskog prvenstva.




Tridesetdve reprezentacije sveta boriće se za titlu najbolje fudbalske selekcije na planeti.

Među njima će biti i fudbaleri Srbije koji su se vratili na glavnu scenu posle osmogodišnje pauze.

Srbiju u Rusiji predstavlja i sudijski kvartet ne čelu sa glavnim arbitrom Miloradom Mažićem, koji je u uskoj konkurenciji da deli pravdu i u finalu.

Turnir otvara duel između domaćina Rusije i Saudijske Arabije od 17 časova, po našem vremenu, na Lužnjiki stadionu u Moskvi, gde će se igrati i finale 15. jula.

Ispred nas su ukupno 64 utakmice na 12 stadiona u deset gradova.

Titulu prvaka sveta brani Nemačka, koja je pre četiri godine bila najbolja u Brazilu.

Pred Nemcima je svakako veliki izazov, jer su titulu dvaput zaredom osvajali samo Italija (1934. i 1938) i Brazil (1958. i 1962), što znači da to niko nije uspeo više od pola veka.

Mundijal je za 88 godina osvajalo samo osam selekcija – Brazil (pet trofeja), Nemačka i Italija (četiri), Urugvaj i Argentina (po dvaput), Englezi, Španci i Francuzi

Spisak glavnih izazivača je dugačak.

Timovi sa šampionskim pedigreom uvek su u najužem krugu favorita, tako da izuzetak nije ni Rusija 2018.

Tu su petostruki šampion Brazil, potom Argentina, Francuska, Španija, koja je pred start takmičenja smenila selektora Đulena Lopetegija i postavila Fernanda Jera…

Konce velesilama će pokušati da pomrse mnogi, a prema procenama kladionica, najviše šansi imaju evropski prvaci Portugal, Belgijanci, Danci, Hrvati, Kolumbijci…

Za Srbiju bi veliki uspeh bio da prođe grupnu fazu, što će biti mnogo lakše ako na startu, u nedelju, savlada nezgodnu Kostariku pre utakmica protiv Švajcarske 22. juna u Kaljiningradu i pet dana kasnije Brazila u Moskvi.

Pre prve utakmice na Mundijalu Rusija – Saudijska Arabija pred 80.000 gledalaca na Lužnjikiju, biće upriličeno svečano otvaranje šampionata, uz prigodan program sa britanskom pop zvezdom Robijem Vilijamsom u centru pažnje.

Big radio i bigportal u saradnji sa Nektar pivom i Banjalučkom pivarom su za vas pripremili mnoštvo fudbalskih vijesti, zanimljivosti, sve najnovije informacije iz Rusije kao i nagradnu igru. Ostanite sa nama i svaki dan osvojite Nektar pivo.

Neka fudbal počne!

Raspored utakmica

Grupa A:

1. kolo:
Rusija – Saudijska Arabija (14. jun, Moskva, 17.00)
Egipat – Urugvaj (15. jun, Jekaterinburg, 14.00)

2. kolo: 
Rusija – Egipat (19. jun, Sankt Peterburg, 20.00)
Urugvaj – Saudijska Arabija (20. jun, Rostov na Donu, 17.00)

3. kolo: 
Urugvaj – Rusija (25. jun, Samara, 16.00)
Saudijska Arabija – Egipat (25. jun, Volgograd, 16.00)

Grupa B:

1. kolo: 
Maroko – Iran (15. jun, Sankt Peterburg, 17.00)
Portugal – Španija (15. jun, Soči, 20.00)

2. kolo: 
Portugal – Maroko (20. jun, Moskva, 14.00)
Iran – Španija (20. jun, Kazanj, 20.00)

3 .kolo: 
Španija – Maroko (25. jun, Kalinjingrad, 20.00)
Iran – Portugal (25, jun, Saransk, 20.00)

Grupa C:

1. kolo: 
Francuska – Australija (16. jun, Kazanj, 12.00)
Peru – Danska (16. jun, Saransk, 18.00)

2. kolo: 
Francuska – Peru (21. jun, Jekaterinburg, 17.00)
Danska – Australija (21. jun, Samara, 14.00)

3. kolo: 
Danska – Francuska (26. jun, Moskva, 16.00)
Australija – Peru (26. jun, Soči, 16.00)

Grupa D:

1. kolo: 
Argentina – Island (16. jun, Moskva, 15.00)
Hrvatska – Nigerija (16. jun, Kalinjingrad, 21.00)

2. kolo: 
Nigerija – Island (21. jun, Volgograd, 17.00)
Argentina – Hrvatska (21. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

3. kolo: 
Island – Hrvatska (26. jun, Rostov na Donu, 20.00)
Nigerija – Argentina (26. jun, Sankt Peterburg, 20.00)

Grupa E:

1. kolo: 
Kostarika – Srbija (17. jun, Samara, 14.00) 
Brazil – Švajcarska (17. jun, Rostov na Donu, 20.00)

2. kolo: 
Brazil – Kostarika (22. jun, Sankt Peterburg, 14.00)
Srbija – Švajcarska (22. jun, Kalinjingrad, 20.00) 

3. kolo: 
Srbija – Brazil (27. jun, Moskva, 20.00) 
Švajcarska – Kostarika (27. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

Grupa F:

1. kolo: 
Nemačka – Meksiko (17. jun, Moskva, 17.00)
Švedska – Južna Koreja (18. jun, Nižnji Novgorod, 14.00)

2. kolo: 
Južna Koreja – Meksiko (23. jun, Rostov na Donu, 17.00)
Nemačka – Švedska (23. jun, Soči, 20.00)

3. kolo: 
Meksiko – Švedska (27. jun, Jekaterinburg, 16.00)
Južna Koreja – Nemačka (27. jun, Kazanj, 16.00)

Grupa G:

1. kolo: 
Belgija – Panama (18. jun, Soči, 17.00)
Tunis – Engleska (18. jun, Volgograd, 20.00)

2. kolo: 
Belgija – Tunis (23. jun, Moskva, 14.00)
Engleska – Panama (23. jun, Nižnji Novgorod, 14.00)

3. kolo: 
Engleska – Belgija (28. jun, Kalinjingrad, 20.00)
Panama – Tunis (28. jun, Saransk, 20.00)

Grupa H:

1. kolo: 
Poljska – Senegal (19. jun, Moskva, 17.00)
Kolumbija – Japan (19. jun, Saransk, 14.00)

2. kolo: 
Japan – Senegal (24. jun, Jekaterinburg, 17.00)
Poljska – Kolumbija (24. jun, Kazanj, 20.00)

3. kolo: 
Senegal – Kolumbija (28. jun, Samara, 16.00)
Japan – Poljska (28. jun, Volgograd, 16.00)

Osmina finala:
1C – 2D (30. jun, Kazanj, 16.00)
1A – 2B (30. jun, Soči, 20.00)
1B – 2A (1. jul, Moskva, 16.00)
1D – 2C (1. jul, Nižnji Novgorod, 20.00)
1E – 2F (2. jul, Samara, 16.00) 
1G – 2H (2. jul, Rostov na Donu, 20.00)
1F  2E (3. jul, Sankt Peterburg, 16.00) 
1H – 2G (3. jul, Moskva, 20.00)

Četvrtfinale:
Pobednik A1/B2 – Pobednik C1/D2 (A) (6. jul, Nižnji Novgorod, 16.00)
Pobednik E1/F2 – Pobednik G1/H2 (B) (6. jul, Kazanj, 20.00)
Pobednik F1/E2 – Pobednik H1/G2 (C) (7. jul, Samara, 16.00)
Pobednik B1/A2 – Pobednik D1/C2 (D) (7. jul, Soči, 20.00)

Polufinale:
Pobednik A – Pobednik B (10. jul, Sankt Peterburg, 20.00)
Pobednik D – Pobednik C (11. jul, Moskva, 20.00)

Utakmica za 3. mesto:
14. jul, Sankt Peterburg, 16.00

Finale:
15. jul, Moskva, 17.00

Komentariši

Vaš e-mail neće biti objavljen. Podaci koji su neophodni obilježeni su znakom *