Njemačka se mučila i sa Saudijskom Arabijom

Objavljeno: 9.6.2018.

Fudbaleri Nemačke savladali su Saudijsku Arabiju sa 2:1 u poslednjem pripremnom meču pred Mundijal u Rusiji.

Aktuelni svetski šampioni ostvarili su prvu pobedu na pripremama za Svetsko prvenstvo, međutim ni na ovom meču nisu briljirali.

Izabranici Joakima Leva do trijumfa su došli zahvaljujući golu Tima Vernera u osmom minutu i autogolu Havsavija u 43. minutu.

Nemačka: Nojer – Boateng (Šule), HumelsHektorKimih (Ginter) – KediraKrosDrakslerMiler (Brandt), Rojs (Gindoan), Verner (Gomes).

Nemačka imala je prednost od dva gola na poluvremenu, a u nastavku meča Saudijska Arabija uspela je da unese nemir u sastav “Pancera”.

U 84. minutu dosuđen je penal za državu iz Azije, Al Sahlavi nije uspeo da realizuje jedaneasterac, međutim na pravom mestu se našao Al Jasim koji je iskoristio odbitak i postigao gol za 2:1.

Do kraja meča nismo videli golove, pa je tako Nemačka jedva došla do trijumfa protiv Saudijske Arabije.

Mundijal u Rusiji na programu je od 14. juna do 15. jula, a Nemačke se nalazi u grupi F sa selekcijama Meksika, Švedske i Južne Koreje.