Bajern ‘zgazio’ Albu za izjednačenje

Objavljeno: 8.6.2018.

Košarkaši Bajern Minhena ubedljivo su slavili na gostovanju u Berlinu protiv Albe (96:69) i tako izjednačili seriju finala na 1-1.

Alba je iznenadila “Bavarce” u prvom meču u Minhenu, ali je četa Dejana Radonjića brzo vratila prednost domaćeg terena i preuzela ulogu favorita u finalu.

Gosti nisu trošili vreme, pa su već posle prve doenice imali prednost od čak 17 poena, završivši taj deo igre rezultatom 26:9 u svoju korist.

Alba je pokušala da se vrati i učini meč zanimljivijim, imali su dobar nalet u drugoj četvrtini, ali je najbolja ekipa regularnog dela nemačkog prvenstva odbila svaki napad i do kraja meča rutinski održala ubedljivu prednost.

Pobedničku ekipu je još jedanput predvodio sjajni Džered Kaninghem sa 17 poena, Danilo Bartel je imao 15 uz šest skokova, a oporavljeni Vlada Lučić postigao je 14.

Stefan Jović je odigrao još jednu odličnu partiju “ispod radara” i meč završio sa šest poena (3/3 za dva), pet skokova i devet asistencija. Majk Cirbes je upisao tri poena, četiri skoka i tri uspešna dodavanja.

Stefan Peno je odigrao još jednu ispodprosečnu partiju i za 20 minuta na parketu imao 3 poena (1/5 iz igre), tri uhvaćene lopte i tri asistencije.

Najefikasniji kod domaćina bio je nemački košarkaš, rodom iz Jagodine, Bogdan Radosavljević sa 14 poena i pet skokova. Luk Sikma dodao je 13, a Marius Grigonis deset poena.

Serija, koja se igra na tri dobijene, sada ‘stoji’ na 1-1, a sledeći meč na programu je 10. juna u Minhenu, sa početkom od 18.30.