Liga 1: ‘Petarda’ Liona, kiks Marseja protiv Monpeljea

Objavljeno: 9.4.2018.

Fudbaleri Liona pobedili su na gostovanju Mec sa 5:0, u 32. kolu Lige 1.

Ovim trijumfom gostujući tim izbio je na treće mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Sa druge strane, Mec je ‘zakucan’ za dno tabele i 99 odsto će sledeće godine igrati u drugom po rangu francuskom takmičenju.

Golove za Lion postigli su Marselo u prvom i 20. minutu, Depaj u 65, Traore u 68, dok je konačnih 5:0 postavio Dijaz u 86. minutu.

Lion je zabeležio 18. trijumf, odnosno Mec dvadeseti poraz.

Ekipa Marseja odigrala je bez golova protiv Monpeljea i zahvaljujući tom rezultatu Lion je ‘skočio’ na treće mesto.

Domaći sastav ima isti broj bodova kao Lion i u poslednjih šest kola očekuje nas velika borba za Ligu šampiona.

U prvo meču dana Nica i Ren odigrali su 1:1, u utakmici u kojoj su se sastali direktni rivali u borbi za peto mesto koje vodi u Evropu.

Nica je povela preko Plee u 17. minutu, ali je Ren samo deset minuta kasnije izjednačio preko Borižuda. Ren je peti sa 47 bodova, dok je Nica sedma sa 46.

Liga 1 – 32. kolo:
Nica – Ren 1:1 (1:1)