Ovako je Zizu bodrio svoje igrače protiv Juvea u Kardifu

Objavljeno: 13.2.2018.

Na snimku koji je objavio Real Madrid na fejsbuku, može se videti šta je Zinedin Zidan rekao svojim igračima u poluvremenu utakmice sa Juventusom.

Real je prošlog juna u Kardifu igrao finale Lige šampiona sa torinskim timom i tada je posle fantastičnih makazica Marija Mandžukića bilo 1:1.

Juventus je do tog trenutka bio najjača odbrana takmičenja.

Ovo je finale. Znamo da je i njima ova utakmica teška. Najvažnije je da budete mnogo agresivniji u odbrani. Ali to ne znači da morate dobiti karton. Samo agresivniji kada nemamo loptu. Oni igraju 4-4-2 s Alvesom i Mandžukićem visoko, moramo ih gurnuti nazad”, rekao je Zidan.

Kapiten Reala Serhio Ramos je svoje saigrače bodrio rekavši im da niko nije rekao da će biti lako, a Zidan je podelio pojedinačne zadatke.

“Isko, moraš da stojiš uže na levoj strani. Kad imamo loptu, moramo strpljivije ali da što pre dodamo do krila. Marselo i Dani, vi morate da idete visoko. Luka, idi dublje, a ti Isko kad prebacujemo strane traži prostor između. Kristijano, ubacuje se iza Benzeme, pojačajte tempo. Nemojte samo kroz sredinu, nego dodajte na stranu. Mirno, znajte da ćete se namučiti jer je ovo finale. Daćemo gol!”, rekao je Zidan.

Njegova ekipa je u drugom poluvremenu dala tri gola i sa 4:1 (Kasemiro 61, Ronaldo 64, Asensio 90) ubedljivo odbranila titulu prvaka Evrope, što nikome pre njih nije pošlo za rukom od kada postoji Liga šampiona.