Gođa predvodila trostruki trijumf Italije

Objavljeno: 14.1.2018.

Italijanka Sofija Gođa ostvarila je svoju prvu pobedu posle deset meseci pošto je slavila na trećem spustu sezone koji je održan u austrijskom Bad Klajnkirhajmu.

Gođa je do treće pobede u karijeri došla u vremenu od 1:04.00, sa više od sekunde prednosti u odnosu na svoju sunarodnicu Federiku Brinjone, koja je dan ranije bila najbolja u superveleslalomu. Trostruki trijumf Italijanki kompletirala je Nađa Fankini na trećem mestu.

Spust u austrijskom ski centru bio je pod znakom pitanja, pošto skijašice nisu imale dovoljno treninga u toj disciplini ove nedelje. Ipak, organizatori su uspeli da spreme stazu za nedelju ujutro, pa su skijašice upoznale stazu, nešto kraću nego što je predviđeno, dva sata pre trke.

Od početka je bilo jasno da Italijankama najviše odgovara staza, pošto je Brinjone bila druga na stazi, nadmašila ju je samo Gođa, koja je bila klasa za sebe, a ostale skijašice nisu imale šansu. Trku su obeležila i iznenađenja, pošto su dve skijašice koje imali startni broj veći od 30.

Jedna od njih bila je i Francuskinja Tifani Gotije na četvrtom mestu, ispred Tine Vajrater iz Lihtenštajna i švajcarskih skijašica Jasmine Fluri i Mišel Gisin, koje su podelile šesto mesto. Dvostruka osvajačica velikog Kristalnog globusa Ana Fajt bila je osma, ispred svoje sunarodnice Štefani Fenir i još jedne Italijanke Marte Basino.

Američka skijašica Lindzi Von zauzela je 27. mesto, sa tri sekunde zaostatka u odnosu na Gođu.

U generalnom plasmanu ubedljiva je američka skijašica Mikaela Šifrin sa 1.381 bodo, ispred Švajcarkinje Vendi Holdener sa 560. U poretku spusta, vodi Vajraterova sa 170 bodova, jednim više od Gođe, dok je treća Šifrinova sa 160.

Svetski kup u konkurenciji skijašica nastavlja se u petak spustom u Kortini d‘Ampeco.

Izvor: Sportklub