Dinamo ubjedljivo savladao Partizan u Kijevu

Objavljeno: 7.12.2017.

Fudbaleri Partizana poraženi su 4:1 (3:1) od Dinama na gostovanju u Kijevu, u poslednjem meču grupne faze Lige Evrope.

Iako to rezultat ne pokazuje, crno-beli su odigrali solidno u Ukrajini, kontrolisali tok meča tokom većeg dela susreta, ali su “jeftino” primili golove u prvom poluvremenu.

Liga Evrope, 6. kolo:
Dinamo – Partizan 4:1 (3:1)
Morozjuk 6, Moraeš 28, 31, 77p Jetović 45+4p
Olimpijski stadion Kijev, 1°C
Sudije: Gil, Sapela, Borkovski, Kupsik, Pržibil, Lasik (Poljska)

Dinamo (4-2-3-1): Buščan – Pivarić, Kadar, Kačeridi, Kedziora – Bujalskij (Garmaš 67′), Šepelijev – Cigankov (Gonsales 83′), Šaparenko (Besdin 77′), Morozjuk (C) – Moraeš

Partizan (4-4-2): Stojković – N.G. Miletić, Mitrović, N.R. Miletić, Vulićević – Suma, Jevtović, Everton (Đuričković 77′), Pantić – Tavamba, Solomon (Ožegović 66′)

Dinamo je iz četiri udarca postigao tri pogotka u prvih 45 minuta, dva posle očajne reakcije štoper srpskog šampiona koji su bukvalno zaboravljali napadače Dinama.

Partizan je ovim porazom osvojio drugo mesto u Grupi B pa će dobiti uslovno “težeg” rivala u šesnaestini finala takmičenja. Za poznati potencijalni rivali su CSKA, Atletiko, Lajpcig i Sporting od ekipa koje su došle iz Lige šampiona, te Viljareal, Braga, Milan, Atalanta, Lokomotiva, Arsenal, Salcburg i Lacio iz LE.

Žreb parova šesnaestine finala Lige Evrope je u ponedeljak od 13 časova u sedištu UEFA u Nionu (Švajcarske). Utakmice su na programu 15. i 22. februara 2018.

Partizan u prvoj utakmici neće moći da računa na zadnjeg veznog Evertona Luiza i levog beka Nemanju Miletića, jer su zaradili suspenzije zbog žutih kartona u Kijevu.

4. Skenderbeg 6 1 2 3 6:10 5

Minut nakon što je Everton pogodio prečku, Dinamo dolazi do vođstva preko kapitena Morozjuka, koji je pokupio odbitak nakon odbrane Stojkovića i loptu poslao u praznu mrežu.

Usledio je miran period igre, da bi domaćin nokautirao crno-bele sredinom poluvremena u roku od tri minuta.

Morozjuk je oba puta neometan dolazio do lopte u kaznenom prostoru i nesebično proigravao Žuniora Moraeša kojem je ostajalo samo da fudbal gurne u mrežu.

U finišu poluvremena Partizan smanjuje zaostatak golom Marka Jetvovića iz penala, koji je iznudio Sejduba Suma.

Crno-beli su nastavili u istom ritmu u drugom delu meča, kontrolisali loptu i diktirali tempo, a samo zahvaljujući golmanu Buščanu Dinamo nije ispustio prednost.

Prvo je sjajnom paradom sprečio evrogol Pantića posle “projektila”, mladog igrača Partizana sa oko 25 metara, a potom je imao i sreće jer ga je Tavamba pogodio pravo u glavu sa 4-5 metara.

U samoj završnici meča Dinamo “overava” trijumf iz prestrogo dosuđenog penala, Cigankov je pao u kaznenom prostoru posle starta Miletića koji je izbio loptu pre nego što je pokosio rivala, ali je Poljak Gil pokazao na “belu tačku” s koje je Moraeš stigao do verovatno najlakšeg het-trika u karijeri.

Meč u Kijevu imao je ružnu predigru, Dinamovi huligani su ispred Partizanovog hotela presreli i pretukli dvojicu članova crno-bele delegacije iako nisu nosili klupska obeležja. Partizan je napad prijavio UEFA.